SEC chce by Ripple przedstawiło nagrania wideo z wewnętrznych spotkań

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Ripple Labs Inc. od dłuższego czasu analizuje wewnętrzne notatki amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

  • Teraz jednak sytuacja się odwróciła. SEC chce bowiem położyć ręce na wewnętrznych dyskusjach Ripple.

  • Regulator w dniu 30 sierpnia złożył wniosek o dostęp do nagrań wideo i audio ze spotkań firmy.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Ripple Labs Inc. od dłuższego czasu analizuje wewnętrzne notatki amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, chcąc udowodnić, że regulator nie wywiązał się ze swojej roli, jaką jest zapewnienie jasności regulacyjnej.

Sponsorowane

Sponsorowane

Teraz jednak sytuacja się odwróciła. SEC chce bowiem położyć ręce na wewnętrznych dyskusjach Ripple. Regulator w dniu 30 sierpnia złożył wniosek o dostęp do nagrań wideo i audio ze spotkań firmy.

Zgodnie z wnioskiem, SEC nie wiedziała, że Ripple nagrywało swoje wewnętrzne spotkania. W rzeczywistości, kiedy SEC zażądał od Ripple przedstawienia wszystkich istotnych nagrań w styczniu, było tylko zagranie taktyczne. Pomimo żądania, Ripple odmówił udostępnienia nagrań ze swoich spotkań.

Wszystko zmieniło się jednak 4 sierpnia, kiedy SEC przesłuchała Antoinette O’Gorman, głównego dyrektora ds. zgodności w firmie. Ujawniła ona, że Ripple rutynowo nagrywa spotkania pracowników, co firma korzystnie dla siebie pominęła. Kiedy SEC poprosiła ją o przekazanie tych nagrań, firma “odmówiła, mimo że przyznała, że Ripple utrzymuje kilka kategorii nagrań, w tym spotkania wszystkich pracowników, szkolenia, panele i cotygodniowe spotkania.”

Ripple nas ograł, twierdzi SEC

Jak twierdzi SEC, Ripple ukrywało fakt, że miało w swoich rękach informacje istotne dla sprawy. I to pomimo tego, że jedną z najbardziej zażartych kwestii w pozwie był dostęp do informacji od każdej ze stron. SEC chciała uzyskać dostęp do wiadomości Ripple ze Slacka, z kolei firma z San Francisco chciała uzyskać dostęp do wewnętrznej polityki handlowej SEC.d

W swojej obronie, aby nie przekazywać nagrań, Ripple podobno argumentowała, że byłoby to “nadmiernie uciążliwe, ponieważ istnieją setki takich nagrań w odpowiednim okresie. Nie ma też możliwości, aby dowiedzieć się, co było omawiane w nagraniu bez odsłuchiwania każdego z nich”.

Regulator twierdzi jednak, że pomimo sprzeciwu ze strony Ripple, jego wniosek o nagrania z wewnętrznych spotkań jest proporcjonalny do potrzeb sprawy. Swój wniosek uzasadnił, biorąc pod uwagę “ilość kontrowersji, odpowiedni dostęp stron do istotnych informacji, zasoby stron, [oraz] znaczenie odkrycia w rozwiązaniu kwestii oraz to, czy obciążenie lub koszt proponowanego odkrycia przewyższa jego prawdopodobną korzyść.”

W tych nagraniach regulator ma nadzieję znaleźć dowody na wysiłki, które Ripple podjął, aby zwiększyć bądź utrzymać cenę XRP lub wykreować oczekiwania zysków u potencjalnych nabywców tokena. Są one istotne dla jej argumentacji, że XRP jest papierem wartościowym zgodnie z testem Howeya.

SEC ma również nadzieję znaleźć słowa dyrektora generalnego Brada Garlinghouse’a i prezesa Chrisa Larsena, które byłyby sprzeczne z ich wcześniejszymi oświadczeniami.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz