SEC aktualizuje przepisy dotyczące pozyskiwania funduszy

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • SEC zmieniła swoje limity pozyskiwania funduszy.

  • Zmiany mogą ułatwić firmom kryptowalutowym pozyskiwanie kapitału.

  • Pomimo niedawnych represji SEC nie odrzuciła całkowicie kryptowalut.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Amerykańska SEC dokonała zmian w swoich ramach pozyskiwania funduszy. Zmiana mogłaby potencjalnie ułatwić firmom kryptowalutowym pozyskiwanie kapitału.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) 2 listopada głosowała za zmianą zasad pozyskiwania środków poprzez zwiększenie limitów. Podjęte w kontekście kryptowalut i ofert tokenów bezpieczeństwa (STO), zmiany mogą przynieść korzyści firmom kryptowalutowym, które chcą pozyskać kapitał.

W szczególności SEC stwierdziła, że ​​chce „zharmonizować, uprościć i ulepszyć wielowarstwowe i nadmiernie złożone ramy ofert zwolnień”. Opisanym celem jest zwiększenie akumulacji i rozszerzenie możliwości inwestycyjnych.

Zgodnie z nowymi przepisami firmy mogą teraz zebrać łącznie 5 milionów USD zgodnie z przepisami dotyczącymi finansowania społecznościowego, 75 milionów USD zgodnie z rozporządzeniem A i 10 milionów USD zgodnie z zasadą 504 rozporządzenia D. Inne zmiany obejmują modyfikacje limitów akredytowanych inwestorów i składania wniosków.

Zmiany sugerują, że proces finansowania społecznościowego może być szybszy i bardziej efektywny ze względu na mniej formalności i większe limity.

Kontrola regulacyjna pozostaje wysoka

SEC przeprowadziła kilka dochodzeń w ubiegłym roku, przy czym szczególnie w ostatnich kilku miesiącach odnotowano wzmożoną aktywność. Przede wszystkim SEC zakończyła sprawę przeciwko KIK, któremu zarzucano prowadzenie oferty niezarejestrowanych papierów wartościowych. KIK rozstrzygnął sprawę z karą 5 milionów dolarów.

Przewodniczący SEC Jay Clayton, który wcześniej mówił o kryptowalutach, wykazał pewien optymizm. Clayton wierzy, że tokenizowane akcje będą miały przyszłość, co ostatnio próbowały rozwiązać platformy handlu udziałami ułamkowymi.

Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towarach Stanów Zjednoczonych i Departament Sprawiedliwości również prowadzą własne sprawy. BitMEX jest obecnie prawdopodobnie największym podmiotem znajdującym się pod skanerem, ponieważ firma wpada w większe kłopoty.

SEC, ani przyjaciel ani wróg?

Mimo to komisarz Hester Peirce, pieszczotliwie znana w społeczności kryptowalut jako „Crypto Mom”, dała jasno do zrozumienia, że ​​można wiele zyskać na korzystaniu z tej technologii.

SEC do tej pory zajmowała się tylko projektami, które jej zdaniem funkcjonują jako niezarejestrowane papiery wartościowe. Nie wskazano jeszcze, jak poradzi sobie z całym rynkiem.

W międzyczasie Peirce zasugerował propozycję Token Safe Harbor, która zapewniłaby okres karencji dla powstających projektów. Opisała to jako „propozycję wypełnienia luki między regulacją a decentralizacją”.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Rahul Nambiampurath is an India-based Digital Marketer who got attracted to Bitcoin and the blockchain in 2014. Ever since, he's been an active member of the community. He has a Masters degree in Finance. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now