Vitalik Buterin: Ethereum musi się rozwinąć poza DeFi dla dalszego rozwoju

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Scentralizowane finanse są do bani, mówi Vitalik.

  • Ethereum musi być czymś więcej niż DeFi.

  • DeFi TVL wzrosło o 1800% w ciągu 12 miesięcy.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, stwierdził, że sieć musi się rozwinąć poza swój obecny stan, wzywając społeczność do pomocy w jej rozwoju.

Sponsorowane

Sponsorowane

Przemawiając na konferencji EthCC w Paryżu, główny deweloper stwierdził, że sieć musi się rozwijać i wprowadzać innowacje wykraczające poza zdecentralizowane finanse (DeFi). Buterin nakreślił swoją wizję przyszłości sieci, która, według jego słów, “zawsze wychodziła poza finanse.”

Dodał, że istnieje przekonanie, iż aplikacje finansowe dominują w przestrzeni Ethereum. Chociaż tak jest, Buterin wskazał na rażące wady scentralizowanego systemu bankowego, takie jak nadmierne koszty i powolne prędkości transferów pieniężnych.

Sponsorowane

Sponsorowane

Zdecentralizowana przestrzeń po prostu jest większą deltą od scentralizowanych finansów niż od scentralizowanych innych rzeczy.

Ewolucja Ethereum

Komentując nadmierne opłaty transakcyjne, które sieć poniosła w tym roku, Vitalik insynuował, że jest to w porządku dla farmingu DeFi, ale nie dla przeciętnego użytkownika:

Opłaty transakcyjne były wysokie (…), więc kiedy zrobienie czegokolwiek kosztuje 5,22 USD, degeni mogą za to zapłacić, małpy mogą za to zapłacić, orangutany mogą za to zapłacić.

Kontynuował na przykładzie zdecentralizowanych mediów społecznościowych, gdzie każdy tweet staje się niewymienialnym tokenem (NFT), dodając, że to nie może działać, gdy koszt wynosi 5,22 USD za transakcję.

Dobrą wiadomością jest to, że problem ten jest obecnie rozwiązywany dzięki rollupom i Layer 2, a sharding ma na celu jeszcze większe zwiększenie skalowalności.

Buterin skomentował posiadaczy tokenów DeFi, którzy martwią się tylko o cenę, dodając, że to go dezorientuje, ponieważ celem tych projektów nie jest cena, ale użyteczność.

Cena jest miła, ale cena powinna być zawsze tylko konsekwencją użyteczności.

Programista opowiedział się za ekosystemem o większej użyteczności, dodając: “Ethereum definiowane przez DeFi jest lepsze niż Ethereum definiowane przez nic, ale musimy pójść dalej”.

Aktualizacja całkowitej wartości zablokowanej DeFi

Podczas gdy Vitalik opisał DeFi jako coś wąskiego, wciąż rośnie w monumentalnym tempie. W momencie pisania tego tekstu, całkowita wartość zablokowana we wszystkich wymienionych protokołach DeFi wynosiła 84 miliardy dolarów według DappRadar.

Oznacza to wzrost o 278% do tej pory w tym roku, pomimo spadku z najwyższego poziomu 140 miliardów dolarów w maju i aż 1800% od tego samego czasu w zeszłym roku.

Ethereum, w międzyczasie, odzyskało psychologiczną barierę 2 000 USD, zyskując 6% w ciągu dnia.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Martin pisze o cyberbezpieczeństwie i informatyce od dwóch dekad. Ma wcześniejsze doświadczenie w tradingu oraz aktywnie zajmuje się branżą blockchain i kryptowalut od 2017 roku.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz