SBI Holdings nagrodzi akcjonariuszy w XRP

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • SBI Holdings nagrodzi swoich akcjonariuszy tokenami XRP.

  • Do otrzymania nagrody w kryptowalucie uprawnieni są akcjonariusze posiadający 100 lub więcej akcji.

  • Ripple zmaga się z problemami w USA, jednak ma silne poparcie w Azji.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Japoński konglomerat SBI Holdings ogłosił w piątek swoją inicjatywę nagradzania akcjonariuszy tokenami XRP. Ripple zmaga się z problemami w Stanach Zjednoczonych, jednak w Azji cieszy się sporym poparciem.

To już drugi rok, w którym SBI kontynuuje program motywacyjny XRP. Pierwszy program został uruchomiony w sierpniu 2019 roku.

Według oficjalnego komunikatu, akcjonariusze SBI posiadający 100 akcji lub więcej są uprawnieni do otrzymania nagrody w kryptowalucie. Aby otrzymać XRP, muszą oni złożyć wniosek do 31 maja.

Uprawnieni inwestorzy SBI otrzymają XRP o wartości 2 500 jenów (około 23 USD). Dokładna kwota zostanie określona w dniu 30 czerwca, w oparciu o cenę rynkową XRP. Nagroda będzie dodatkiem do dywidend otrzymanych przez akcjonariuszy spółki.

Wsparcie dla zagrożonej kryptowaluty

SBI jest długoterminowym partnerem Ripple, a obie firmy utworzyły spółkę joint venture w Japonii w celu promowania zastosowań infrastruktury blockchain i XRP w płatnościach transgranicznych.

Reputacja Ripple została nadszarpnięta pod koniec 2020 r., kiedy amerykański regulator rynku papierów wartościowych wniósł pozew przeciwko firmie i jej dwóm głównym dyrektorom. SEC oskrażył firmę o zebranie 1,3 miliarda dolarów w ciągu ośmiu lat poprzez sprzedaż XRP, który według komisji jest niezarejestrowanym papierem wartościowym.

Pozew ten spowodował spadek cen XRP na giełdach, ponieważ amerykańskie platformy handlowe szybko zawiesiły handel tokenem. Jednak kryptowaluta odzyskała większość swoich strat dzięki popytowi na innych rynkach, zwłaszcza w Azji.

Co więcej, SBI pokazał swoje wsparcie dla XRP w trudnych czasach, dodając token do swoich nowo uruchomionych usług pożyczkowych.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now