Satoshi Nakamoto stał się 20. najbogatszym człowiekiem na świecie

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Satoshi Nakamoto awansował na 20 miejsce najbogatszych ludzi według Forbesa.

  • Ocena jest przeprowadzona na podstawie Bitcoinów, które ma posiadać w swoim portfelu.

  • Według uważanych za wiarygodne danych, tajemniczy wynalazca Bitcoina posiada w swoim portfelu około 1 miliona sztuk monet.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Osoba lub grupa stojąca za stworzeniem Bitcoina w 2008 roku, kryjąca się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto, awansowała na 20 miejsce najbogatszych ludzi według Forbesa. Wszystko za sprawą ceny pierwotnej kryptowaluty, która przekroczyła 62 000 USD.

Sponsorowane Sponsorowane

Satoshi Nakamoto wśród najbogatszych ludzi na świecie

Satoshi Nakamoto stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Taka ocena jest przeprowadzana na podstawie Bitcoinów, które ma posiadać w swoim portfelu. Ponadto cena najpopularniejszej waluty cyfrowej przekroczyła w ostatnich dniach 62 tysiące dolarów.

Według uważanych za wiarygodne danych, tajemniczy wynalazca Bitcoina posiada w swoim portfelu około 1 miliona sztuk monet.

Oznacza to, że przy obecnych cenach jego majątek szacunkowo wynosiłby 62 miliardy dolarów. Problem w tym, że ten, kto ukrywa się za tym pseudonimem, raczej nie sprzeda BTC będących w jego/jej posiadaniu. Zarówno po to, by nie ujawnić swojej tożsamości, jak i prawdopodobnie po to, by nie dopuścić do spadku ceny.

Sponsorowane Sponsorowane

Niektóre źródła sugerują również, że Satoshi Nakamoto mógł umrzeć, a dostęp do zasobów cyfrowej waluty został utracony. A szkoda, bo według niektórych szacunków cena Bitcoina może wkrótce przekroczyć 100 tysięcy dolarów. Co w takiej sytuacji? Nawet pierwsza pozycja na liście najbogatszych ludzi na ziemi, która należy do Elona Muska (około 210 miliardów dolarów w majątku), mogłaby znaleźć się w zasięgu tajemniczego twórcy BTC.

Sam Elon Musk od dawna ma pozytywne stanowisko wobec kryptowalut. Jego tweety często wywoływały wstrząsy na rynku kryptowalut zarówno w pozytywny, jak i negatywny sposób. Przez wiele miesięcy, dzięki jego poparciu dla Dogecoina, DOGE zdołał dostać się do pierwszej dziesiątki cyfrowych aktywów pod względem kapitalizacji rynkowej.

Tajemnicza tożsamość Nakamoto

Odkąd w 2008 roku pojawił się słynny whitepaper objaśniający nową walutę cyfrową Bitcoin, pojawiło się mnóstwo domysłów i plotek na temat jego prawdziwej tożsamości.

Wynalazca cyfrowej waluty, która miała zrewolucjonizować świat tradycyjnych finansów, postanowił posługiwać się pseudonimem Satoshi Nakamoto, aby zachować anonimowość.

Mimo pewnych spekulacji na temat prawdziwej tożsamości, które zawsze były dementowane, nadal nie wiemy, kto kryje się za tym pseudonimem.

Niedawno w stolicy Węgier, Budapeszcie, tajemniczemu Satoshiemu zadedykowano pomnik. Zamiast twarzy posiada on zwierciadło. Jest to symbol tego, że każdy może być własnym Satoshim.

Nie wiadomo, czy ranking najbogatszych osób świata nie zdziała cudów i nie zdoła ujawnić tajemniczej tożsamości wynalazcy Bitcoina. W mało prawdopodobnym przypadku, gdy Satoshi znajdzie się na pierwszym miejscu.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz