Sathoshi Nakamoto spalił 1,5 mln BTC. Cena wystrzeliła do 1 mln USD

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Po latach milczenia Satoshi Nakamoto przemówił i spalił dziś 1,5 mln Bitcoinów.

  • Cena natychmiast poszybowała do 1 mln USD.

  • Inwestorzy i traderzy nie posiadają się ze szczęścia.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Satoshi Nakamoto przerwał wieloletnie milczenie! W mailu do Mike’a Hearna poinformował właśnie, że spalił 1,5 mln swoich Bitcoinów. Rynek zareagował błyskawicznie – cena Bitcoina wystrzeliła i osiągnęła długo oczekiwany 1 milion USD!

Nakamoto spalił 1,5 mln BTC

Legendarny twórca Bitcoina i technologii blockchain, którego tożsamość wciąż jest przedmiotem sporów i przypuszczeń, przerwał dziś milczenie. Wysłał dziś nad ranem emaila do jednego z pierwszych deweloperów Bitcoina Mike’a Hearna, z którym korespondował przed laty. Jednak nie tylko fakt ponownego zabrania głosu przez Nakamoto jest sensacyjny, ale również treść wiadomości.

Jak czytamy w krótkim emailu twórca Bitcoina wciąż ma nowe pomysły i pozostaje aktywny. Wyraził też troskę o społeczność kryptowalutową, która tak mocno rozwinęła się w ostatniej dekadzie. Jednak prawdziwą rewelacją jest informacja od Nakamoto, że zdecydował się on spalić aż 1,5 mln posiadanych przez siebie Bitcoinów:

Email Satoshiego Nakamoto do Mike’a Hearna

Swoją decyzję uzasadnia altruistycznymi przesłankami, iż chce, aby cena Bitcoina „jak najszybciej wystrzeliła w kosmos” („I want the price to sky-rock ASAP”). Wiadomość została wysłana dziś, 1 kwietnia o godzinie 3:15 AM. Nie wiemy jednak, jaka jest to strefa czasowa, więc lokalizacja twórcy Bitcoina pozostaje nieznana.

Bitcoina w kilka godzin osiąga 1 mln USD

Odpowiedź rynku kryptowalutowego na taką wiadomość była natychmiastowa. Traderzy, inwestorzy, instytucje finansowe, Michael Saylor i Elon Musk, banki prywatne, publiczne i centralne oraz rządy większości krajów na świecie zaczęły masowo kupować Bitcoina. Błyskawicznie doprowadziło to cenę do długoterminowego celu na poziomie zniesienia 144 Fib o wartości 1 000 000 USD.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Kapitalizacja rynkowa głównej kryptowaluty urosła z 1,1 bln USD do ponad 18 bln USD w zaledwie kilka godzin. Jednocześnie wskaźnik dominacji Bitcoina (BTCD) wzrósł do 99%.

Ultra-bycza akcja cenowa oznacza, że rynek Bitcoina jest od dziś wart dwukrotnie więcej niż rynek złota. Peter Schiff wciąż jednak uważa, że BTC to scam i właśnie rozpoczął kampanię nawołującą do przetapiania części rezerw złota w srebro po obniżonych kosztach preparatów alchemicznych.

Zmasowanym zakupom Bitcoina nie przeszkodził nawet kryzys płynności, który od kilku miesięcy obserwujemy na giełdach kryptowalutowych. Niektórzy traderzy nawet celowo sprzedawali BTC i kupowali chwilę później po znacznie wyższej cenie, aby dołożyć swoją cegiełkę do tych epickich wzrostów. Ich poświęcenie dla dostarczenia płynności jest prawdziwie heroiczne i kryptowalutowa społeczność długo im tego nie zapomni.

Wyjaśnienie: Artykuł ma charakter żartu na prima aprilis i nie zawiera żadnych prawdziwych informacji.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now