Salwador zasila górnictwo krypto energią wulkanów

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Tweet prezydenta Salwadoru Bukele wskazuje na krajowy projekt wydobywania kryptowalut za pomocą energii wulkanicznej.

  • Prezydent zatweetował wideo z elektrowni ze sprzętem do wydobywania kryptowalut.

  • Salwador plasuje się w pierwszej dziesiątce wszystkich krajów pod względem generowanej energii geotermalnej.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, zamieścił wideo z wmurowania kamienia węgielnego projektu wydobycia kryptowalut za pomocą energii z lokalnego wulkanu.

Sponsorowane

Sponsorowane

Według tweeta od prezydenta Bukele, naród rozpoczął ambitny projekt, który wykorzystuje energię odnawialną do zasilania potężnych kopalni Bitcoina. Post prezydenta Salwadoru brzmi “Pierwsze kroki…” i pokazuje widok z lotu ptaka na masywną elektrownię u podnóża wulkanu. Co więcej, wideo ujawnia kontenery transportowe, w których znajdują się masywne platformy do wydobywania kryptowalut. Operator zaczyna podłączać maszyny, gdy filmik się kończy.

W kolejnym poście, samozwańczy “najfajniejszy dyktator na świecie” nazwał projekt “Volcanode”.

Sponsorowane

Sponsorowane

Salwador: Prezydent wywiązuje się z obietnic

Post potwierdza obietnicę prezydenta Salwadoru z czerwca 2021 roku. Zobowiązał się on do wykorzystania wulkanów jako odnawialnego źródła energii do wydobywania BTC. Ponadto jego naród stał się pierwszą nacją na świecie, dla której Bitcoin jest prawnym środkiem płatniczym, a prezydent sam zainicjował ten ruch.

Bukele zamierza uzyskać niskie koszty wydobycia i niewielki wpływ na środowisko. Dlatego zwrócił się o pomoc do rządowej firmy LaGeo SA de CV, zajmującej się elektrycznością geotermalną. Planują oni “zaoferować obiekty do wydobywania Bitcoina z bardzo tanią, w 100% czystą, w 100% odnawialną, bez emisyjną energią z lokalnych wulkanów”.

Dodał, że “to będzie się szybko rozwijać!”. Obietnica wydaje się być dotrzymana, jako że wmurowanie kamienia węgielnego nastąpiło cztery miesiące po pojawieniu się pomysłu.

Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Geotermalnego, około 25% krajowej energii pochodzi z dwóch pól geotermalnych w Ahuachapán i Berlín. W 2009 roku łączna moc tych dwóch pól wynosiła około 200 MW, a LaGeo zarządza obydwoma. Liczby sugerują, że w 2010 roku Salwador posiadał całkowitą moc około 300 MW.

Ponadto, pole w Berlín, działające od 2005 roku, ma opinię najbardziej udanego w Ameryce Łacińskiej. Jego wielkość produkcji wynosi 20-30 MW na głębokości około 1000 m, przy temperaturach sięgających 300°C. Dzięki tym dwóm miejscom Salwador zajmuje 7. miejsce w rankingu całkowitej energii geotermalnej generowanej na świecie.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Matthew De Saro jest dziennikarzem i osobowością medialną specjalizującą się w sporcie, hazardzie i statystykach. Zanim dołączył do BeInCrypto, jego prace były publikowane w Fansided, Forbes i OutKick. Z wykształceniem w analizie statystycznej i zamiłowaniem do pisania, ma nieszablonowe podejście do przekazywania wiadomości.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz