Salda USDT na giełdach wchodzą na nowe ATH

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Na giełdach znajduje się obecnie ponad 1,2 miliarda USDT, więcej niż kiedykolwiek wcześniej.

  • Giełdy mogą gromadzić zapasy USDT w oczekiwaniu na wzrost popytu.

  • Binance doświadczył w ubiegłym miesiącu niedoboru USDT, więc czas jest ciekawy.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Tether Treasury kreuje coraz więcej USDT, w efekcie czego giełdy gromadzą coraz więcej stablecoinów. Posiadają teraz więcej USDT niż kiedykolwiek wcześniej.

Dla naszych czytelników, którzy zastanawiają się gdzie trafiają ostatnio tworzone USDT zaskoczeniem może być, iż to giełdy je przetrzymują. Tether Treasury wysyła świeżo wytworzone USDT na rynki wymiany, które gromadzą stablecoiny w rekordowych ilościach.

Salda USDT na giełdach

Według najnowszych danych giełdy przechowują coraz więcej USDT niż kiedykolwiek wcześniej. Wzrost rozpoczął się na początku tego roku i jest coraz większy. W ubiegłym miesiącu saldo USDT na giełdach biło kolejne rekordy i obecnie utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie. Co ciekawe, silne spadki na BTC dwa tygodnie temu nie wpłynęły drastycznie na salda USDT na giełdach.

 

Zgodnie z alertami glassnode (@glassnodealerts) salda USDT na giełdach wynoszą obecnie 1 282 118 388 USDT. Poprzedni rekordowy poziom miał miejsce 21 marca, ale pamiętajmy, że chwilowo wzrost jest bardzo gwałtowny, co widać na wykresie: 

W ubiegłym tygodniu Tether Treasury zaczął tworzyć rekordowe ilości USDT praktycznie każdego dnia. Na przykład we wtorek, największy stablecoin stworzył kolejne 180 mln USDT. Wygląda na to, że większość wydanego nowego USDT trafia prosto do portfeli giełdowych. Wiemy, że Binance doświadczyło w ubiegłym miesiącu niedoboru USDT, więc wygląda na to, że fakty łączą się w całość.

 

Czy giełdy przechowują zbyt wiele aktywów krypto?

W zależności od tego, jakie masz zdanie na ten  temat, niepokojący może wydać się jest fakt, że tyle USDT hodluje się wśród scentralizowanych giełd. Platformy te przechowują również wiele innych krypto-zasobów. Jak informował wcześniej BeInCrypto, na początku grudnia ubiegłego roku Coinbase utrzymywał 977,230 BTC! Na innych rynkach krypto sytuacja jest podobna.

Czy zatem fakt, że giełdy posiadają tak wiele USDT jest problematyczny? Dane nie sugerują, iż popyt jest aż tak wysoki, aby uzasadnić rosnące salda. Będziemy musieli poczekać, jak zmieni się sytuacja w nadchodzących tygodniach – być może giełdy przewidują wkrótce wzrost aktywności traderów.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Michał posiada wykształcenie prawno-ekonomiczne. Od początku kariery zawodowej związany z technologią Blockchain. Swoje doświadczenie zdobył współpracując z kilkoma europejskimi startupami kryptowalutowymi.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!