Sąd w Salwadorze bada rządowe zakupy Bitcoinów po skardze Cristosal

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Trybunał Obrachunkowy Salwadoru będzie badał, w jaki sposób rząd dokonuje zakupów Bitcoinów, po skargach.

  • Trybunał Obrachunkowy będzie również badał budowę kiosków dla bankomatów kryptowalutowych.

  • Dochodzenie sądu zostało wywołane skargą, którą otrzymał 10 września od regionalnej organizacji praw człowieka i przejrzystości Cristosal.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Sąd Obrachunkowy Salwadoru będzie badał, w jaki sposób rząd dokonuje zakupów Bitcoinów, po skargach.

Sponsorowane

Sponsorowane

Dochodzenie sądu, które obejmie również przyjrzenie się budowie kiosków dla bankomatów kryptowalutowych, zostało spowodowane skargą, którą otrzymał 10 września. Regionalna organizacja Cristosal, zajmująca się prawami człowieka i przejrzystością, złożyła skargę na temat wdrażania Bitcoina w Salwadorze.

Sąd Obrachunkowy nadzoruje zasoby publiczne kraju i może nakładać sankcje na urzędników, którzy nie mogą rozwiązać problemów. Sąd jest również uprawniony do przedstawiania zawiadomień do Prokuratora Generalnego, jeśli znajdzie nieprawidłowości w swoich dochodzeniach, które mogą zainicjować postępowanie karne.

Sponsorowane

Sponsorowane

Skarga Cristosal

Cristosal złożył skargę na sześciu członków Rady Dyrektorów Funduszu Bitcoina. W skład tej grupy wchodzą członkowie ministerstw finansów i gospodarki oraz sekretariatu handlu i inwestycji. Dodatkowo, Cristosal zażądał audytu procesów autoryzacji, które rząd wykorzystuje do zakupu Bitcoinów. Zażądał również przeglądu budowy bankomatów kryptowalutowych, które są połączone z cyfrowym portfelem Chivo.

Po przyjęciu skargi, przystąpi się do wykonania raportu z analizy prawnej i w odpowiednim czasie przekaże taki raport do Generalnej Koordynacji Kontroli.
Powiedział Sąd Obrachunkowy w oficjalnym dokumencie.

Jeden z urzędników Cristosal również potwierdził. Skarga została przyjęta.

Bitcoin jako prawny środek płatniczy

Salwador stał się pierwszym krajem na świecie, który w tym miesiącu przyjął Bitcoina jako prawny środek płatniczy. Obejmowało to budowę bankomatów kryptowalutowych w całym kraju, połączonych z wprowadzonym przez rząd portfelem Chivo.

Wdrożenie nie obyło się bez problemów, ale pomimo tych niepowodzeń, portfel Chivo osiągnął 500 000 użytkowników. Jednak inni są nadal przeciwni przeciwko przyjęciu. Raporty z protestów udokumentowały, jak jeden z bankomatów kryptowalutowych został nawet podpalony.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz