Rząd Indii omówi projekt ustawy proponującej zakaz prywatnych kryptowalut

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Projekt ustawy proponujący zakaz korzystania z prywatnych kryptowalut zostanie przesłany do parlamentu Indii.

  • Rząd rozważa cyfrową rupię.

  • Znawcy branży nadal mają nadzieję na sprawiedliwe regulacje.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Parlament Indii przedyskutuje ustawę, która zakazuje prywatnych kryptowalut. W międzyczasie rząd bada potencjalną cyfrową walutę banku centralnego (CBDC).

Lokalne media w Indiach donoszą, że rząd Indii planuje zakazać wszystkich prywatnych kryptowalut. Według raportu Medianamy opublikowanego 9 lutego minister finansów Nirmala Sitharaman powiedział Parlamentowi, że kryptowaluty nie są prawnym środkiem płatniczym.

Zamiast tego rząd ma nadzieję, że w razie potrzeby skupi się na cyfrowej rupii.

Długotrwała dyskusja na temat kryptowalut w Indiach

Posunięcie to zagrozi indyjskiej scenie kryptowalut, która rozkwitła w 2020 roku, a wolumeny na największych giełdach wzrosły o 500%. Wiele grup i osób pro-kryptograficznych lobbowało za ustanowieniem regulacji prawnych przez rząd. Jednak rząd niewiele sugerował i zazwyczaj skłaniał się ku zakazowi.

Wolumen obrotu kryptowalutami w Indiach: MediaNama

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem Sitharama powiedział parlamentowi, że:

Wszystkie prywatne kryptowaluty, z wyjątkiem kryptowalut emitowanych przez państwo, są zabronione w Indiach.

Waluty prywatne obejmują Bitcoina. Projekt ustawy jest obecnie poddawany przeglądowi i zostanie przesłany do gabinetu w celu omówienia i zatwierdzenia.

Jedną z wymienionych przyczyn zakazu jest fakt, że kryptowaluty są wykorzystywane do finansowania nielegalnej działalności. Jednak władze przeoczają fakt, że gotówka pozostaje niekwestionowanym sposobem finansowania nielegalnej działalności. Co więcej, Bitcoin nie jest anonimowy – a firmy tworzą rozwiązania do śledzenia transakcji.

Nacisk na CBDC

W 2018 roku Bank Rezerw Indii zmusił banki do wstrzymania usług dla podmiotów kryptowalutowych. Zakaz miał poważny wpływ na indyjskich inwestorów. Następnie Sąd Najwyższy zbadał to postanowienie w 2020r., uznając je za niekonstytucyjne i uchylił zakaz.

Podmioty pro-kryptograficzne wiwatowały, ale nowe przepisy mogą raz na zawsze zakończyć ich nadzieje. Rząd Indii zwróci uwagę na samą technologię blockchain, zarówno w przypadku CBDC, jak i innych zastosowań.

Mimo to indyjscy znawcy kryptowalut nie są całkowicie pesymistyczni. Nischal Shetty, CEO i współzałożyciel WazirX, powiedział, że to dobrze, że rząd był bardziej przejrzysty. Uważa, że dyskusja jest wciąż na wczesnym etapie, co dobrze wróży.

Rząd konsekwentnie odrzuca swoją decyzję dotyczącą przepisów kryptowalut. Jest rzeczywiście szansa, że może złagodzić swoje stanowisko, ograniczając użyteczność i inwestycje. Ustawa będzie podstawą do dyskusji, a znawcy branży będą mogli potem przedstawić swoje argumenty.

Jeśli chodzi o CBDC, Indie mają nadzieję, że będą w stanie przetestować CBDC, aby nadążyć za Chinami. Ten ostatni przeprowadził kilka pilotaży na CBDC ze znacznym sukcesem.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Rahul Nambiampurath is an India-based Digital Marketer who got attracted to Bitcoin and the blockchain in 2014. Ever since, he's been an active member of the community. He has a Masters degree in Finance. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!