Rynki akcji w USA ‘uzależnione’ od pomocy Fedu

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Rynki akcji w dalszym ciągu zyskują, choć gospodarka wydaje się w rozsypce.

  • Czynnikiem napędzającym wydaje się obiecana kontynuacja środków stymulujących przez Rezerwę Federalną USA.

  • Analitycy uważają, że rynek jest „uzależniony” od nowo dodrukowanych środków pieniężnych.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych (Fed) nadal wlewa pieniądze do amerykańskiej gospodarki – wspierając zarówno konsumentów, jak i firmy. W odpowiedzi rynki giełdowe odnotowały ogromne zyski, a indeks S&P 500 prawie wrócił do poziomów sprzed COVID-19.

W przeciwieństwie do tego liczba bezrobotnych w USA stale rośnie, a liczba wniosków zapomogowych nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Wyjaśnienie wzrostu akcji podczas kryzysu gospodarczego jest związane z obietnicą Fed dotyczącą dalszego bodźca stymulującego gospodarkę.

W następstwie kryzysu w 2008 r. Fed nadal kupował obligacje – nawet po odbiciu się rynku pracy. Według Davida Spika, prezesa GuideStone Capital Management, Fed już pokazał swoje karty. Powiedział on:

„Rynki uzależniły się od bodźców. Jest to kluczowy czynnik, który będzie nadal napędzał apetyt na ryzyko, tak jak miało to miejsce w ostatnim cyklu.”

Ciągła obietnica płynności oznacza, że ​​inwestorzy gwarantują zwrot z większości akcji. Nawet Bitcoin sympatyk Tom Lee, założyciel Fundstrat, uważa, że S&P 500 może zamknąć rok na 3450 USD.

Aktywność stymulacyjna zwiększyła bilans Fed do 7 kwintylionów dolarów, z 3 kwintylionami dodanymi w zaledwie 90 dni.

Share Article

With a background in science and writing, Jon's cryptophile days started in 2011 when he first heard about Bitcoin. Since then he's been learning, investing, and writing about cryptocurrencies and blockchain technology for some of the biggest publications and ICOs in the industry. After a brief stint in India, he and his family live in southern CA.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!