Rynek NFT w tym miesiącu startuje ze 115% wzrostem

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Rynek niezamiennych tokenów (NFT) jest świadkiem dużego wzrostu wolumenu, który wzrósł o 115% od zeszłego miesiąca.

  • Jest to następstwem rekordowych sprzedaży NFT, takich jak sprzedaż kolekcji dzieł sztuki Beeple o wartości prawie 800 000 dolarów.

  • NFT to unikalne, niewymienialne tokeny.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Według niedawnego tweeta z Dapp.com, strony internetowej skupionej wyłącznie na zdecentralizowanych aplikacjach, rynek NFT mocno kwitnie.

Bitcoin nie jest jedynym zasobem cyfrowym w centrum uwagi. W miarę jak cena przebija 20 000 USD, NFT również wykazuje imponujący wzrost.

NFT, czyli niewymienialne tokeny osiągnęły 30-dniowy wolumen w wysokości 10,15 mln USD, co stanowi 115% wzrost w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Istnieje wiele czynników, które mogły doprowadzić do tak dużego wzrost. Na przykład w zeszłym tygodniu kolekcja dzieł sztuki autorstwa słynnego projektanta grafiki cyfrowej Beeple pobiła wszystkie poprzednie rekordy cenowe, sprzedając swoją kolekcję za prawie 800 000 USD.

Odwołując się do artykułu Dapp.com, poprzednim rekordzistą był kotek „genesis” z oryginalnej gry NFT, CryptoKitties.

Token Genesis gry opartej na blockchain to pierwszy niezamienialny token stworzony na platformie, który dla niektórych jest bardzo istotnym i rzadkim aktywem kolejkcjonerskim.

Co to są NFT?

Tokeny niewymienialne to tokeny kryptograficzne, które reprezentują cyfrowe przedmioty i dlatego nie można ich wymieniać na inne kryptowaluty, takie jak BTC lub ETH.

Jeśli masz 1 BTC lub 1 ETH, nie ma znaczenia, którą jednostkę posiadasz. Są wymienne i podzielne. Tak nie jest w przypadku NFT, ponieważ są one zróżnicowane. Mogą reprezentować wszystko, od sztuki, nieruchomości, cyfrowych kolekcji, przedmiotów do gier, roszczeń ubezpieczeniowych i nie tylko.

Większość NFT jest zbudowanych na Ethereum przy użyciu standardu tokenów ERC-721, który pozwala na tworzenie unikalnych tokenów. Ponieważ coraz więcej przypadków użycia i użytkowników angażuje się w zdecentralizowane aplikacje, przestrzeń ta może się szybko rozwijać.

Więcej oznak wzrostu

Ponieważ cena Ethereum nadal rośnie po przejściu do ETH 2.0, wydaje się, że dodatkowi użytkownicy biorą udział w ekosystemie Ethereum. Na pierwszych stronach gazet pojawia się wielu znanych i wschodzących artystów.

SuperRare, cyfrowy rynek NFT specjalizujący się w rzadkich dziełach, w zeszłym miesiącu dokonał obrotu na dziełach sztuki cyfrowej za ponad 4 miliony dolarów. Artysta Micah Jackson sprzedał pojedyncze dzieło sztuki za 120 000 dolarów.

Ekosystem jest również świadkiem przyjęcia NFT przez graczy, ponieważ Enjin, zdecentralizowana platforma do gier, nawiązała współpracę z gigantem gier Atari. Współpraca będzie oferować NFT o tematyce Atari na platformie Enjin.

Wkrótce użytkownicy Enjin będą wykorzystywać klasyczne Atari NFT w różnych zdecentralizowanych grach. Sieci NFT stają się zauważalnie coraz bardziej powszechne, a co za tym idzie, solidniejsze.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now