Rynek NFT spada po gorącym pierwszym kwartale

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Obroty NFT hamują po szalonym pierwszym kwartale.

  • Popularność zyskała na rozpędu podczas lockdownu.

  • Rynek NFT nadal rośnie wraz z akceptacją głównego nurtu.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Niewymienialne tokeny (NFT) zyskały mocno na popularności na początku 2021 roku. Wydaje się, że ostatecznie ustabilizowały się po szalonym pierwszym kwartale. Rynek zasobów cyfrowych opartych na blockchain spowolnił w kwietniu, według danych z platform i obrotu produktami.

Sponsorowane Sponsorowane

Popularność NFT wzrosła w ciągu ostatniego roku, co znalazło odzwierciedlenie w gorączkowym charakterze rynku NFT w pierwszej połowie 2021 roku. NFT to unikalne tokeny cyfrowe, których nie można zastąpić niczym innym. W przypadku handlu kryptowalutami podzielnymi, można je dzielić i wymieniać, NFT są jedną stałą i niewymienną częścią. Korzystają z oferowanej funkcji inteligentnego kontraktu do przechowywania dodatkowych informacji.

Rosnąca popularność NFT w ciągu ostatniego roku wiąże się z tym, że ludzie spędzają więcej czasu w domu podczas lockdownu, a co za tym idzie, są online. Ponadto, ponieważ kryptowaluty nieustannie biją rekordy cenowe, istnieje coraz więcej bogatych w kryptowaluty spekulantów.

Wolumeny handlowe

Szybki wzrost rynku NFT w ciągu ostatniego roku spowodował rosnącą akceptację głównego nurtu. W marcu dom aukcyjny Christie’s nadzorował pierwszą w historii sprzedaż NFT przez duży dom aukcyjny. Sprzedaż Mike’a Winkelmanna, znanego również jako artysta cyfrowy Beeple, przyniosła aż 69 milionów dolarów sprzedaży. To był początek akceptacji NFT przez główne domy aukcyjne, w następstwie dołączył Sotheby’s.

Sponsorowane Sponsorowane

Na jednym z głównych rynków NFT, OpenSea, miesięczna sprzedaż wyniosła 93,6 miliona USD w kwietniu. To spadek z 150 milionów dolarów w marcu i nieco mniej niż 95 milionów dolarów odnotowanych w lutym. 

Chociaż wolumeny obrotów są poniżej marcowego szczytu, nadal są znacznie wyższe niż w ubiegłym roku. Znalazło to odzwierciedlenie w innych platformach, takich jak Nifty Gateway należąca do Gemini. Miesięczna sprzedaż spadła ze 144 mln USD w marcu do 60,9 mln USD w zeszłym miesiącu. Ta platforma jest własnością znanych przedsiębiorców walut cyfrowych. Camerona i Tylera Winklevossów, którzy rozważają publiczne notowanie tej platformy.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Based in London, England. Writing while I work and study part time.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz