Ruffer Investment kupuje BTC za 15 mln USD

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Spółka Ruffer Investment przeznaczyła 2,5% portfela jednego ze swoich funduszy na zakup BTC.

  • Jednocześnie firma zredukowała swoje udziały w złocie.

  • W ciągu ostatnich kilku miesięcy, na rynku ma miejsce tzw. "efekt MicroStrategy"

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Londyńska firma inwestycyjna Ruffer Investment zarządzająca aktywami o wartości 27 mld dolarów jest kolejną dużą spółką, która zainwestowała w Bitcoina. Firma przeznaczyła 2,5% portfela jednego ze swoich funduszy, co przełożyło się na zakup BTC o wartości około 15 mln USD.

Brytyjska spółka zastępuje złoto Bitcoinem

W ostatnim czasie w krypto społeczności pojawiały się dyskusje dot. tego, że niektóre instytucje wyciągnęły pieniądze z inwestycji w złoto, aby alokować je na rynek Bitcoina. Większość z nich była jedynie spekulacjami, jednak ostatnie informacje opublikowane przez Ruffer Investment wskazują, że we wszystkim jest ziarnko prawdy.

Ta firma inwestycyjna z Wielkiej Brytanii ogłosiła, że jej fundusz Ruffer Multi-Strategies Fund przeznaczył 2,5% swojego portfela na inwestycję w Bitcoina. Według szacunków, fundusz zarządza aktywami wartymi 620 mln dolarów. Wygląda na to, że inwestycja w BTC wyniosła ponad 15 miliardów dolarów.

Spółka uznała zakup BTC za “ruch obronny” i podkreśliła, że zredukowała swoje udziały w złocie. Niemniej jednak, Ruffer nadal posiada ogromne pozycje na rynku metali szlachetnych:

Widzimy to jako małą, ale silną polisę ubezpieczeniową przed ciągłą dewaluacją głównych światowych walut. Bitcoin dywersyfikuje (znacznie większe) inwestycje firmy w złoto i narażone na inflacje obligacje, a także działa jako zabezpieczenie przed niektórymi rodzajami ryzyka walutowego i rynkowego, które widzimy.

Efekt MicroStrategy

Inwestycja Ruffer Investment nie jest żadnym zaskoczeniem. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, na rynku ma miejsce tzw. “efekt MicroStrategy”. To właśnie ta notowana na NASDAQ spółka była katalizatorem dla instytucjonalnego rajdu.

Amerykańska firma dokonała trzech dużych zakupów o wartości setek milionów dolarów. Co więcej, kilka dni temu zakończyła ofertę obligacji zamiennych na 650 milionów dolarów. Microstrategy zebrane w ten sposób środki planowała wykorzystać na kolejny zakup BTC. Jeśli firma rzeczywiście wprowadzi ten plan w życie, jej ostatnie inwestycje mogą wzrosnąć do poziomu ponad 1 miliarda dolarów.

Kolejną firmą, która ogłosiła sporą inwestycję w kryptowaluty był Square Jacka Dorseya. Na początku października firma kupiła BTC za 50 milionów dolarów.

Ostatnio informowaliśmy też, że fundusz Guggenheima złożył dokument do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), prosząc o zgodę na zakup do 500 milionów dolarów w BTC za pośrednictwem jednego ze swoich funduszy.

W 2020 roku ogromne wpływy osiągnęła też firma Grayscale Investment. Grayscale Bitcoin Trust w tym roku był świadkiem rekordowych alokacji od klientów instytucjonalnych.

Jeżeli interesuje cię temat inwestycji instytucjonalnych, zapraszamy do przeczytania naszego obszernego artykułu na ten temat: TOP 5 inwestorów instytucjonalnych w Bitcoina

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now