Rosyjscy urzędnicy rządowi muszą zadeklarować zasoby kryptowalut

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Rosyjskie urzędy publiczne muszą zadeklarować swoje zasoby kryptowalut przed połową przyszłego roku.

  • Prezydent Władimir Putin mówi, że deklaracja aktywów kryptograficznych musi stanowić część wszystkich procesów antykorupcyjnych.

  • Brak ujawnienia zasobów kryptograficznych może skutkować grzywnami i wyrokami więzienia.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Z naciskiem Rosji na deklarację aktywów kryptograficznych urzędnicy rządowi będą musieli ujawniać swoje zasoby kryptowalut od 2021 roku.

Po latach niejasnych przepisów dotyczących kryptowalut, kraj w końcu zmierza w kierunku skodyfikowanych przepisów dotyczących aktywów cyfrowych.

Zasoby kryptograficzne zawarte w deklaracji aktywów dla rosyjskich urzędników

Zgodnie z dekretem podpisanym przez prezydenta Rosji Władimira Putina 10 grudnia urzędnicy rządowi muszą ujawnić swoje zasoby kryptowalut w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2021 roku.

Ponadto kandydaci ubiegający się o urząd lub wstąpienie do służby cywilnej muszą również złożyć oświadczenie majątkowe o stanie posiadania cyfrowych aktywów.

Deklaracja ta obejmie nie tylko ich indywidualne aktywa kryptowalutowe, ale także gospodarstwa należące do ich małżonków i dzieci niebędących pełnoletnimi.

Oprócz podpisania dekretu prezydent Putin wezwał również bank centralny i inne odpowiednie podmioty nadzorujące do egzekwowania prawa przy opracowywaniu protokołów oświadczenia majątku.

W podobnym procesie deklaracji aktywów antykorupcyjnych 19-letni ukraiński członek rady miejskiej ujawnił, że jest właścicielem wartej 24 miliony dolarów „monety” Monero (XMR), która koncentruje się na prywatności.

Wejście prezydenta kończy projekt ustawy ogłoszonej pierwotnie w październiku. W tamtym czasie posunięcie to było odwróceniem polityki z 2018r., która uniemożliwiała urzędnikom państwowym deklarowanie swoich aktywów w kryptowalutach.

Ponieważ kryptowaluty są obecnie uznawane za własność w Rosji, być może nieoczekiwane jest odwrócenie tej zasady, przynajmniej ze względów podatkowych. Jak wcześniej informował BeInCrypto, ostatnie zmiany w rosyjskim kodeksie karnym przyniosły surowe kary za nieujawnione zasoby kryptowalut.

Grzywny i warunki więzienia dla łamaczy prawa

Osoby fizyczne i korporacje z nieujawnionymi zasobami kryptowalut przekraczającymi 100000 rubli (~ 1300 USD) ryzykują grzywną w wysokości 50 000 rubli (~ 650 USD) lub konfiskatą 30% ich środków w kryptowalutach.

Ci, którzy nie ujawnią kryptowalut powyżej 1 miliona rubli (13 000 dolarów), mogą spotkać się z jeszcze surowszą karą w postaci trzyletniego więzienia.

W listopadzie rosyjski premier Michaił Miszustin zapewnił posiadaczy kryptowalut o zobowiązaniu rządu do zapewnienia ochrony prawnej ich aktywów. Jednak ten zakres prawny jest uzależniony od pełnego ujawnienia ich zasobów w kryptowalutach.

Tymczasem rosyjski bank centralny rozważa stworzenie cyfrowego rubla, ponieważ waluty cyfrowe banku centralnego (CBDC) stają się jeszcze bardziej popularne.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now