Akcje GameStop wracają na Ziemię, Robinhood znosi zakaz handlu

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • GameStop (GME) gwałtownie spadł w ciągu tygodnia od 1 do 5 lutego.

  • W piątek 5 lutego Robinhood ogłosił, że zniósł zakaz handlu.

  • W międzyczasie media społecznościowe pobudziły społeczności do walki z monopolistycznymi praktykami Wall Street.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

GameStop (GME) spadł do poziomu sprzed wypompowania do około 54 USD, na czas publikacji cena wynosi 65 USD. W międzyczasie handlowcy ponownie mogą otwierać zarówno zlecenia kupna, jak i sprzedaży.

SponsorowaneSponsorowane

5 lutego platforma handlowa Robinhood zniosła ograniczenia nałożone wcześniej na dwie akcje pompowane przez Reddit. Zakaz nastąpił z powodu bezprecedensowej akcji cenowej na GameStop i AMC (AMC) Entertainment.

Game w końcu powiedział Stop dla Robinhood

GameStop zanotował oszałamiający spadek w ciągu ostatnich kilku dni, gdy cena spadła z 350 USD do około 53 USD. Wykres GME jest szczególnie paraboliczny i bez wątpienia bolesny dla niektórych posiadaczy.

SponsorowaneSponsorowane

Akcje obracano na poziomie powyżej 43 dolarów przed szaleństwem. Wiele funduszy hedgingowych uważało, że firma była na skraju upadku, zanim handlowcy detaliczni wynieśli ceny w górę.

Wykres dzienny GME/USD: TradingView

Całe to zamieszanie rozpoczęło się w styczniu, gdy firma inwestycyjna Melvin Capital przeprowadziła agresywną krótką sprzedaż na GME. Handlowcy Reddit w r/WallStreetBets widzieli to jako okazję.

W dalszym ciągu dodawali znaczące długie pozycje, wyciskając przy tym Melvin Capital. Doprowadziło to do poważnych strat dla firmy. W dużej mierze motywacja była oparta na sentymentach. Wyglądało na to, że skłoniło to handlowców mediów społecznościowych do obrony „małych facetów” z Wall Street.

Wsparcie ze strony społeczności krypto

Mania rynkowa została dodatkowo pogłębiona przez znane postaci kryptowalut, które wzięły udział w handlu GameStop. Prezes Tron, Justin Sun, ogłosił swoje wsparcie za pośrednictwem Twittera.

Sun zadeklarował swoją solidarność, zobowiązując się do udziału w handlu przy wsparciu 1 miliona dolarów. Później zdecydował się podnieść sumę do 10 milionów dolarów. W międzyczasie nie był jedynym wpływowym ze świata krypto, który okazał wsparcie dla Redditorów. Anthony Pompliano, znany również jako Pomp, wykorzystał swój podcast do wyrażenia niezadowolenia z działalności Wall Street.

Pomp uważa, że ​​wydarzenia, które doprowadziły do ​​krótkiego przecisku, były początkiem zmiany paradygmatu. Oskarżył banki i fundusze hedgingowe o udział w transakcjach, które wykorzystywały mniejszych graczy w przestrzeni finansowej.

Podkreślił historię Redditora, który twierdził, że padł ofiarą manipulacji na rynku podczas recesji w 2008 roku. Pomp uważa, że ​​Melvin Capital zasłużył na to, co otrzymał.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz