NOWOŚĆ Robinhood pozwany przez organ regulacyjny stanu Massachusetts

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Regulator stanu Massachusetts pozywa mobilną aplikację handlową Robinhood.

  • Regulator twierdzi, że Robinhood zaatakował milenialsów i handlowców pokolenia Z za pomocą grywalizacji.

  • Według Galvina Robinhood miał prawo powiernicze do ochrony handlarzy.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Regulator Massachusett pozwał platformę do handlu Robinhood. Podstawą jest to, że oferuje platformę grywalizacyjną dla pokolenia Z i pokolenia milenijnego bez opłat.

Robinhood istnieje już od kilku lat. Ta renomowana firma świadcząca usługi finansowe stała się zbyt popularna w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Amerykańska firma z siedzibą w Kalifornii zyskała na znaczeniu, oferując prostą i skuteczną platformę handlową z wolnym od prowizji obrotem akcjami i kryptowalutami. Po ponad pięciu latach rozwoju i wzrostu aplikacja firmy stała się jedną z najpopularniejszych aplikacji mobilnych w sektorze finansowym w 2021 roku.

Jednak Robinhood może teraz stawić czoła potędze Williama Galvina, sekretarza stanu Massachusetts. Galvin nie jest z amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Ale w przeszłości wygrywał z dużymi korporacjami, takimi jak Morgan Stanley i Goldman Sachs.

Galvin i jego biuro pozywają Robinhood. Galvin twierdzi, że platforma handlowa naruszyła prawo stanowe, koncentrując się na uzależniającym pośpiechu handlu, zamiast pomagać nowym traderom w nauce prawidłowego zarządzania decyzjami inwestycyjnymi.

Grywalizacja aplikacji mobilnej przyciągnęła ponad sześć milionów nowych użytkowników kryptowalut w pierwszych dwóch miesiącach 2021 roku.

Galvin uważa, że ​​firma w niewielkim stopniu skupiła się na sukcesie małych inwestorów w walce z dużymi rybami w dziedzinie handlu finansowego. Brzmi to ironicznie, biorąc pod uwagę pochodzenie nazwy firmy. Robinhood użył również sloganu „demokratyzacja finansów”. Jednak Galvin uważa, że ​​to tylko propaganda.

Rozwój Robinhood dzięki zainteresowaniu handlem pokolenia Z

Robinhood eksplodował w 2021 roku po niedawnym wzroście obrotu akcjami. W szczególności z rewolucją Reddita na GameStop, w której akcje wzrosły o ponad 2000%. Robinhood widział milenialsów i inwestorów pokolenia Z, którzy kupowali masowo akcje w aplikacji mobilnej.

Firma musiała nawet wstrzymać obrót akcjami z powodu tego, co firma określiła jako „zmienność”. Firma uniemożliwiła użytkownikom kupowanie kolejnych akcji. Zamiast tego inwestorzy mogli sprzedawać swoje pozycje tylko w kilku akcjach, których cena gwałtownie wzrosła.

Chociaż Robinhood został kilkakrotnie ukarany grzywną za rozbieżności biznesowe, uważa, że ​​nie zrobił nic złego. Ale raczej zaoszczędził klientom Massachusetts od 180 do 360 milionów dolarów na kosztach handlowych od grudnia 2017 roku.

Galvin nie uważa jednak, że firma przestrzega prawa stanowego, które stawia klientów na pierwszym miejscu. Według Galvina powiernicza odpowiedzialność Robinhooda polegająca na przedkładaniu interesów klientów ponad ich własne została naruszona.

Galvin może mieć nie lada wyzwanie, jeśli planuje pozwać firmę handlową. Ale to jest jego mocna strona, odkąd dołączył do przestrzeni politycznej Massachusetts w 1975 roku.

Robinhood może z łatwością być w kolejce do kolejnej poważnej grzywny, jeśli Galvin ma z tym coś wspólnego.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now