Robinhood stoi w obliczu grzywny w wysokości 10 mln USD za rzekome naruszenie cyberbezpieczeństwa i AML

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Robinhood ma zapłacić 10 mln USD grzywny nowojorskim regulatorom.

  • Jest to za rzekome naruszenia zasad cyberbezpieczeństwa i AML.

  • Firma przygotowuje się do rozpoczęcia IPO od miesięcy.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Kryptowalutowy oddział Robinhood spodziewa się zapłacić minimum 10 milionów dolarów nowojorskim regulatorom za rzekome naruszenia związane z cyberbezpieczeństwem i przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy.

SponsorowaneSponsorowane

Stwierdza również, że kara ta może przekroczyć 15 milionów dolarów, w zależności od dochodzenia, które bada potencjalną niedbałość w praktykach bezpieczeństwa. Firma zapłaci nowojorskim regulatorom za rzekome naruszenie zasad, które odnosi się tylko do jej działu kryptowalut.

Już wcześniej nakazano jej zapłacenie 70 milionów dolarów grzywny przez Financial Industry Regulatory Authority (FINRA). W zgłoszeniu stwierdzono, że Robinhood został oskarżony o:

SponsorowaneSponsorowane

Pewne braki w naszych politykach i procedurach dotyczących oceny ryzyka, brak odpowiedniej reakcji na incydenty i planu ciągłości biznesowej, a także braki w naszym bezpieczeństwie rozwoju aplikacji.

W czasie, gdy kraje na całym świecie analizują podmioty kryptowalutowe pod kątem ich standardów zgodności, rozwój ten nie jest całkowicie niezaskakujący. Stany Zjednoczone również ucierpiały z powodu cyberataku, w którym naruszona została infrastruktura Colonial Pipeline. Atakujący oczekiwali zapłaty w Bitcoinach, co spowodowało, że ustawodawcy uznali cyberbezpieczeństwo za priorytet.

Zgłoszenie jest częścią procesu Initial Public Offering (IPO), który przeprowadza Robinhood. Firma przygotowuje się do IPO od miesięcy, ale kilka incydentów zadziałało jako drobne przeszkody, wstrzymując firmę od możliwości realizacji swoich planów w początkowych ramach czasowych. Prawdopodobnie IPO odbędzie się w tym lub następnym miesiącu i nie ma wątpliwości, że inwestorzy i analitycy będą się temu bacznie przyglądać.

IPO Robinhood – zrobić czy odpuścić?

Robinhood ma za sobą rok rollercoastera. Pomimo wszystkich incydentów, przez które przeszedł, w tym krytyki za jego obsługę GameStop i problemy z platformą, firma rośnie w niesamowitym tempie. Jest jasne, że chce wykorzystać impet wraz z rozpoczęciem IPO, ale nie ma gwarancji, że będzie to gładka jazda.

Nie ulega wątpliwości, że Robinhood osiąga dobre wyniki pod względem liczby użytkowników i przychodów, ale należy również zachować pewną ostrożność, jeśli chodzi o jego postrzeganie przez opinię publiczną. Krytyka po negatywnych wydarzeniach była silna, a teraz kontrola regulatorów przyniesie jeszcze więcej obaw dotyczących wzrostu.

IPO bez wątpienia będzie miało entuzjastyczny napływ funduszy, podobnie jak IPO w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ale Robinhood będzie musiał wykonać kilka znaczących kroków naprzód, jeśli ma przezwyciężyć skutki ostatnich sześciu lub więcej miesięcy. Odzyskanie zaufania klientów będzie długim i przeciągającym się wysiłkiem, i zawsze będą jakieś kontrole, ale być może firma podejmie działania, które przywrócą trochę legitymizacji do swojej idei “demokratyzacji finansów dla wszystkich”.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Rahul Nambiampurath is an India-based Digital Marketer who got attracted to Bitcoin and the blockchain in 2014. Ever since, he's been an active member of the community. He has a Masters degree in Finance. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz