Roadmap Ethereum na III kwartał 2021 roku

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Na Githubie opublikowany został Ethereum.org Project Roadmap na III kwartał 2021 roku.

  • Przedstawia on postępy poczynione w zakresie modernizacji sieci Ethereum, projektów warstwy 2, narzędzi deweloperskich i aplikacji dla użytkowników.

  • Sieć Ethereum w dniu 4 sierpnia zostanie poddana hard forkowi London.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Na Githubie opublikowany został Ethereum.org Project Roadmap na III kwartał 2021 roku. Przedstawia on postępy poczynione między innymi w zakresie modernizacji sieci Ethereum, projektów warstwy 2 (L2), narzędzi deweloperskich i aplikacji dla użytkowników.

Sponsorowane

Sponsorowane

Roadmap szczegółowo omawia postępy poczynione w tych obszarach od czasu opublikowania ostatniego planu projektu w dniu 14 kwietnia. Niektóre z ostatnich aktualizacji obejmują:

Finansowanie CLR dla projektów Ethereum 2

Trwają prace nad nowymi mechanizmami finansowania dóbr publicznych. Potencjalne zastosowania nie są ograniczone do sieci Ethereum i kryptowalut. W części postu czytamy:

Sponsorowane

Sponsorowane

Chociaż nie jest to bezpośrednio związane z ethereum.org, nasz zespół jest częścią Fundacji Ethereum, która jest jednym z największych fundatorów grantów i dóbr publicznych w ekosystemie. Chcemy zwiększyć impet kulturowy wokół finansowania dóbr publicznych przez ekosystem, a także eksperymentować z mechanizmami, w których wsparcie jest przydzielane do ekosystemu.

Prace nad uruchomieniem CCLR.fund w II kwartale w celu wsparcia projektów Eth2 na mainnecie warstwy 2 (zbudowanym na mainnecie Ethereum lub warstwie 1) mają zostać zakończone do końca tego kwartału. Te ciągłe prace mogą pomóc zespołowi ethereum.org być na bieżąco z rozwojem narzędzi, technologii i technik w świecie dAppów.

Tłumaczenia stron internetowych

W pierwszym kwartale tego roku, ethereum.org było dostępne w prawie 10 językach. Celem na II kwartał było osiągnięcie ponad 30 języków.

Zgodnie z roadmapem na III kwartał, strona obsługuje obecnie 35 języków. Ze względu na ciągłe aktualizacje zawartości strony, celem na trzeci kwartał jest aktualizacja ponad 20 tłumaczeń. Aby poprawić jakość pracy wykonywanej przez zespół ponad 1400 tłumaczy wolontariuszy, planuje się ulepszenie dokumentacji pomocniczej i narzędzi translatorskich.

Rozwój społeczności

Sukces ekosystemu zależy w dużej mierze od wielu uczestników. Mogą to być tłumacze, jak widać powyżej, programiści, copywriterzy, projektanci i inne osoby. Community Lead ma kilka jeszcze nie ogłoszonych inicjatyw skierowanych specjalnie do wspierania i wzmacniania społeczności ethereum.org.

Zbliżający się hard fork London

Sieć Ethereum w dniu 4 sierpnia zostanie poddana hard forkowi. Hard fork nazwany “London”, to uaktualnienie, które jest kolejnym krokiem w stronę wydania Ethereum 2.0. ETH 2.0 z kolei wprowadzi bardziej wydajny protokół proof-of-stake (PoS), który zastąpi obecny proof-of-work (PoW). Aktualizacja obejmuje pięć EIP. Najpopularniejsze z nich to EIP 1559 i EIP 3554. Ten pierwszy ma sprawić, że ETH będzie mniej inflacyjny dzięki nowej strukturze opłat. Ta konkretna propozycja spotkała się z negatywnym odzewem ze względu na możliwość zmniejszenia przychodów górników. EIP 3554 ma “zamrozić” obecny system PoW przed zbliżającą się aktualizacją PoS.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz