Nadszedł nowy początek miesiąca, więc ​​Ripple właśnie odblokował kolejny 1 miliard XRP ze swojego portfela depozytowego.

Ripple jest rutynowo krytykowany za odblokowywanie tokenów z kont. Odbywające się jak zwykle pierwszego dnia  miesiąca odblokowanie funduszy odbyło się wczoraj.

1 mld XRP odblokowany

Whale Alert (@whale_alert) informuje, że Ripple odblokowało więcej tokenów niż można było się spodziewać. Wczoraj zespół “wybrał” 1B XRP łącznie w trzech osobnych transakcjach o wartości 500 mln, 400 mln i 100 mln XRP.

Całkowita ilość XRP odblokowanych w maju jest warta około 220 mln USD według obecnych cen. Nie jest jasne dlaczego zespół Ripple potrzebuje setek milionów dolarów każdego miesiąca.

Oprócz miesięcznego odblokowania współzałożyciel Ripple otrzymał również swoją partię XRP – Jed McCaleb zgarnął wczoraj 55 mln XRP.

Jak wcześniej informował BeInCrypto, McCaleb otrzymał w kwietniu 63 mln XRP. Uważa się, że posiada on ponad 4,7 miliarda XRP, co czyni go jednym z najbogatszych ludzi w świecie kryptowalut. To, czy jest to zasłużone, to inna historia – McCaleb otrzymuje jedynie wynagrodzenie za współzałożenie tokenu i odejście z projektu. Można by powiedzieć, że miał on po prostu farta.

Nihil novi dla Ripple

Ripple było często krytykowane za comiesięczne odblokowywanie tokenów, które w obecnych cenach oznaczają wynoszą setki milionów dolarów. Informacje na temat tego co zostało zrobione z tokenami XRP, nigdy nie jest jasno podane. Pojawiają się głosy oskarżające o Ripple o dumpowanie swoich coinów co miesiąc, jak w przypadku PLUS Token.

Niektóre duże giełdy od czasu do czasu kpiły z Ripple z tego powodu. CEO BitMEX Arthur Hayes dwukrotnie określił XRP Ripple jako „turd” (gówno), ale mimo to postanowił go zainstalować i tak. Robiąc to, nazwał token „dogsh * t” (psie g*wno).

Ripple próbowało ostatnio wejść w centrum uwagi dzięki głośnemu procesowi przeciwko YouTube. Ostatnio Ripple pozwał giganta streamingowego za promowanie oszustw związanych z XRP na swojej stronie internetowej. Streamy na żywo z YouTube miały być pokazane wraz z fałszywymi sponsorami Ripple i kończyć się kradzieżą funduszy. YouTube do tej pory nie odpowiedział na pozew.