Ripple twierdzi, że nigdy nie prowadził ICO w odpowiedzi na SEC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Ripple odpowiada na skargę SEC, mówiąc, że nigdy nie przeprowadził ICO.

  • Ripple utrzymuje, że XRP nie jest zabezpieczeniem i działa jako środek wymiany.

  • Dyrektor generalny Brad Garlinghouse przedstawił niedawno aktualne informacje na temat sprawy przeciwko YouTube.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Ripple zaprzeczył, że jest to zabezpieczenie i twierdzi, że nigdy nie przeprowadził ICO w nowej odpowiedzi na trwający proces SEC.

Ripple, w odpowiedzi na amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, prosi aby odrzuciła powiązany pozew. Powiedział, że nigdy nie przeprowadził ICO.

Ripple nie ustępuje

Teraz, gdy siódma co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej została uwikłana w proces sądowy, XRP budzi wątpliwości. Ripple jednak nie ustępuje, zaprzeczając wszystkim zarzutom zawartym w skardze.

Podstawowym zarzutem w pozwie jest to, że Ripple, jego token XRP naruszył ustawę o papierach wartościowych z 1933r. Obrona Ripple jest taka, że ​​XRP służy celom unieważniającym jego klasyfikację jako zabezpieczenia. W zgłoszeniu powołuje się funkcję tokena jako środka wymiany, w związku z czym SEC nie ma uprawnień do jego regulowania.

Obrona Ripple dobitnie stwierdza, że ​​emisja XRP nie była sprzedażą papierów wartościowych. Zauważa również, że zaklasyfikowanie XRP jako zabezpieczenie „osłabiłoby jego główną użyteczność”. Oznaczałoby to również, że tysiące giełd, animatorów rynku i innych podmiotów podlegałoby skomplikowanym procesom prawnym.

Cena XRP: CoinMarketCap

SEC złożyła pozew w grudniu 2020r. i stwierdziła, że Ripple bezprawnie zebrał w ramach oferty 1,3 miliarda dolarów. Pozew wstrząsnął światem kryptowalut i spowodował gwałtowny spadek ceny XRP. Jednak od tego czasu token odzyskał nieco na wartości.

Prezes Brad Garlinghouse również złożył wniosek o zwolnienie w postępowaniu przeciwko niemu. W uwagach tonalnie zbliżonych do ostatniego zgłoszenia dokument stwierdza, że SEC zezwoliła XRP na funkcjonowanie przez osiem lat. W ten sposób zakwestionował nagłą zmianę.

Atak na wszystkie fronty

Ripple złożył również niedawno pozew przeciwko YouTube za oszustwa XRP polegające na podszywaniu się pod urzędników firmy. Garlinghouse napisał na Twitterze 10 marca o przebiegu procesu. Twierdzi, że nowa rezolucja „zapobiegnie tym oszustwom, wykryje je i wyeliminuje”.

Inwestorzy detaliczni również złożyli pozwy przeciwko Ripple. Obejmuje to nawet jednego inwestora, który stracił 48 USD. Podobnie jak poprzednie skargi, pozew twierdzi, że Ripple nie zarejestrował XRP jako zabezpieczenia.

Wszystkie te zmiany postawiły Ripple między młotem a kowadłem. Tymczasem wielu inwestorów trzyma się swojego XRP, czekając na ostateczny werdykt. Konsekwencje nieudanej obrony mogą mieć ogólnoświatowy wpływ lub nie. Sugeruje się, że 95% klientów Ripple znajduje się poza jurysdykcją Stanów Zjednoczonych.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Rahul Nambiampurath is an India-based Digital Marketer who got attracted to Bitcoin and the blockchain in 2014. Ever since, he's been an active member of the community. He has a Masters degree in Finance. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now