Ripple ogłasza partnerstwo z Narodowym Bankiem Egiptu

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Ripple ogłosiło swoje partnerstwo z największym egipskim bankiem, National Bank of Egypt (NBE).

  • RippleNet, połączy NBE z LuLu International Exchange, dostawcą usług finansowych z siedzibą w ZEA.

  • Obecna infrastruktura płatności transgranicznych powoduje wiele problemów, jest bardzo powolna i kosztowna.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Firma Ripple ogłosiła swoje partnerstwo z największym egipskim bankiem, National Bank of Egypt (NBE). RippleNet, globalna sieć płatności, połączy NBE z LuLu International Exchange, dostawcą usług finansowych z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, i będzie przetwarzać płatności transgraniczne.

Sponsorowane Sponsorowane

Egipt w 2020 roku otrzymał przekazy pieniężne w wysokości do 24 miliardów dolarów. Pochodziły one od obywateli zatrudnionych w krajach Zatoki Perskiej, w tym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ten północnoafrykański kraj był jednym z pięciu największych odbiorców przekazów pieniężnych na świecie, po Indiach, Chinach, Meksyku i Filipinach.

Przekazy pieniężne stanowią istotną część produktu krajowego brutto danego kraju. Są one niezbędne dla krajów, które je otrzymują. Pobudzają bowiem ich gospodarki poprzez pokrywanie kosztów różnych potrzeb. Zalicza się do nich edukację, żywność, zakup domów, a nawet kapitał na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Obecna infrastruktura płatności transgranicznych powoduje wiele problemów, jest bardzo powolna i kosztowna. Celem partnerstwa jest rozwiązanie tego problemu. NBE i LuLu Exchange dążą do tego, aby transgraniczne przekazy pieniężne były szybsze, tańsze i bardziej niezawodne.

Sponsorowane Sponsorowane

Przekształcenie infrastruktury płatności transgranicznych

Hesham Elsafty, dyrektor grupy ds. instytucji finansowych i międzynarodowych usług finansowych w NBE, twierdzi, że bank stale dąży do rozwoju i poprawy infrastruktury przekazów transgranicznych, ponieważ odgrywają one istotną rolę w egipskiej gospodarce. Elsafty powiedział:

Partnerstwo NBE z Ripple pomoże poprawić ogólną wydajność. To umożliwi NBE nawiązywanie nowych sojuszy na szerszych rynkach przy niższych kosztach i szybszym czasie integracji. Jesteśmy bardzo podekscytowani ogłoszeniem naszego nowego partnerstwa z Ripple i Lulu. Naszym zdaniem przyczyni się ono do dalszego przyspieszenia korytarza przekazów pieniężnych na linii Egipt-UAE.

Egipt i ZEA mają odnieść korzyści

Partnerstwo z Ripple i NBE koncentruje się na usprawnieniu ekosystemu płatności w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA). Według Adeeb Ahamed, dyrektora zarządzającego w LuLu Financial Group, wszystko poprzez zastosowanie odpowiedniej adopcji technologii przy właściwym rodzaju współpracy.

Partnerstwo ma ogromny potencjał, a dzięki jego wykorzystaniu społeczność Egiptu zyskuje niezawodne, bezproblemowe i dostępne rozwiązanie w zakresie płatności transgranicznych. W tym samym czasie ZEA mogą zyskać więcej możliwości biznesowych.

Ripple wykorzystuje to, co najlepsze w technologii Blockchain

Sieć płatności Ripple, RippleNet, wykorzystuje technologię blockchain w celu przyspieszenia wydajności biznesowej i skalowania w całej globalnej sieci. Korzystanie z jednego API sprawia, że płatności są szybsze, tańsze i niezawodne dla wszystkich zaangażowanych stron. Navin Gupta, dyrektor zarządzający Ripple na Azję Południową i MENA, zauważył:

Zdolność do szybkiego, niezawodnego i taniego wysyłania i otrzymywania pieniędzy odgrywa dziś większą rolę niż kiedykolwiek wcześniej. Ripple jest dumny ze współpracy z NBE i LuLu Exchange. Celem jest wzmocnienie infrastruktury finansowej w regionie MENA i zapewnienia bezproblemowych płatności transgranicznych dla społeczności egipskiej.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz