Ripple nawiązuje współpracę z bankiem centralnym w Bhutanie

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Ripple ogłosiło współpracę z Royal Monetary Authority w celu stworzenia waluty cyfrowej Bhutanu

  • Nowa cyfrowa waluta banku centralnego będzie korzystać z CBDC Ripple Private Ledger

  • Dzięki doskonałej funkcjonalności i interoperacyjności Ripple CDBC Private Ledger, płatności transgraniczne CDBC stają się proste

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Ripple nawiązało współpracę z bankiem centralnym Bhutanu w celu stworzenia cyfrowego Ngultrum, który będzie badał przypadki użycia CDBC w płatnościach detalicznych, transgranicznych i hurtowych, co stanowi najnowszy krok w innowacyjnych inicjatywach płatniczych banku centralnego.

Sponsorowane

Sponsorowane

Ripple, wiodący na świecie dostawca transgranicznych rozwiązań kryptowalutowych, nawiązał współpracę z bankiem centralnym Bhutanu. Royal Monetary Authority (RMA) będzie pilotażowało wprowadzeniu waluty cyfrowej. W posunięciu, które wykorzystuje interoperacyjność i funkcjonalność CDBC Private Ledger firmy Ripple w płatnościach transgranicznych na szczycie już bezpiecznego i solidnego systemu płatności Królewskiego Urzędu Monetarnego, rząd Bhutanu dąży do zwiększenia włączenia finansowego w Bhutanie do 85% w 2023 roku. Zastępca gubernatora RMA wyraził optymizm w sprawie tej współpracy.

Wiceprezes Central Bank Engagements w Ripple wyraził swoje podekscytowanie udziałem w nowym projekcie CDBC z RMA. Powołując się na wspólne wartości dotyczące zrównoważonego rozwoju, dostępności i włączenia finansowego.

Sponsorowane

Sponsorowane

Ripple CDBC Private Ledger pozwoli bankowi centralnemu utrzymać stabilność finansową i cele polityki monetarnej. Jednocześnie zapewniając maksymalną kontrolę, elastyczność i bezpieczeństwo potrzebne przy wdrażaniu waluty cyfrowej. CDBC Private Ledger jest produktem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla. To sprawia, że partnerstwo jest zrównoważone. Bhutan jest jedynym na świecie krajem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla. Mechanizm konsensusu księgi prywatnej jest 120000x bardziej wydajny od blockchainu typu PoW. Prywatna księga zapewnia bankom centralnym pełny cykl życia wymagań CDBC.

Najnowszy podbój XRP Ledger firmy Ripple

Ripple uruchomił prywatną wersję publicznej, otwartoźródłowego XRP Ledger, ogłoszonego w marcu 2021 roku. Publiczne księgi są widoczne dla wszystkich, co czyni je nieodpowiednimi dla banków centralnych. Te zazwyczaj wymagają większej prywatności transakcji i kontroli nad polityką w zakresie walut cyfrowych. Nie są w stanie obsłużyć wysokiego wolumenu transakcji, którym będzie podlegać waluta cyfrowa. To podkreśla potrzebę istnienia prywatnej księgi. Zdolność prywatnej księgi do łączenia się z istniejącą infrastrukturą finansową jest tu kluczowa. Tak określił Bank Rozrachunków Międzynarodowych w swoim programie innowacji 2021/22, w czym specjalizuje się Ripple. Prywatna księga umożliwia przepływ pieniędzy w sposób efektywny kosztowo, niezawodny i niemal natychmiastowy, a jej przepustowość wynosi dziesiątki tysięcy transakcji na sekundę. Dodatkowym wzmocnieniem zaufania jest fakt, że technologia leżąca u podstaw prywatnej księgi Ripple jest wolna od incydentów od około 8 lat.

Królewski Urząd Monetarny Bhutanu aktywnym innowatorem

RMA w Bhutanie jest liderem w zakresie innowacji systemów płatności. W 2019 r. uruchomił system Global Interchange for Financial Transactions. Umożliwia on elektroniczny transfer dużych wartości i płatności bankowych, poprzez swoje end-to-end straight-through przetwarzanie międzybankowych komunikatów płatniczych.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz