Revolut wprowadza LINK, MATIC, ALGO i 5 innych nowych tokenów

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Brytyjski neo bank Revolut wprowadził na swoją platformę osiem kolejnych kryptowalut.

  • Kryptowaluty te to: Cosmos, New Kind of Network, Polygon, Algorand, Celo, Brand Protocol, Chainlink i Tello.

  • Revolut oferuje usługi krypto pomimo doniesień, że niektóre brytyjskie banki ograniczają transfery cyfrowych walut

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Brytyjski neo bank Revolut wprowadził na swoją platformę osiem kolejnych kryptowalut. Wygląda na to, że aplikacja nie zwalnia tempa i ma zamiar stać się liderem nie tylko w sektorze płatności ale też inwestycji.

Sponsorowane Sponsorowane

Użytkownicy Revolut mogą teraz kupować i sprzedawać Cosmos, New Kind of Network, Polygon, Algorand, Celo, Brand Protocol, Chainlink i Tello. Wraz z wprowadzeniem nowych tokenów, Revolut zwiększył swoją krypto ofertę do prawie 30 cyfrowych monet.

Firma nie wymieniła jednak dokładnie wprowadzonych aktywów na Twitterze. W opublikowanym poście widzimy jedynie ich loga. Aby wyświetlić listę nowo wprowadzonych kryptowalut, użytkownicy muszą zaktualizować aplikację Revolut do najnowszej wersji.

Jak informowaliśmy na łamach BeInCrypto, w kwietniu Revolut dodał 11 nowych kryptowalut do platformy. Wśród nich znalazły się takie perełki jak: Cardano, Uniswap, Synthetix, Yearn Finance, Uma, Bancor, Filecoin, Numeraire, Loopring, Orchid i The Graph. Jak twierdziła firma, kwietniowy listing zawierał jedne z najbardziej gorących tokenów na rynku w czasie trwającej hossy.

Revolut wprowadza krypto na przekór innym bankom

Pierwotnie krypto oferta Revolut rozpoczęła się od Bitcoina, który został wprowadzony na platformę w lipcu 2017 roku. Niedługo później do aplikacji dodano też Ethereum i Litecoin.

Revolut skupia się na oferowaniu kryptowalut pomimo doniesień, że niektóre brytyjskie banki ograniczają transfery cyfrowych walut w obawie przed popełnianiem przestępstw finansowych. Klienci banków, w tym Barclays, Monzo i Starling, twierdzą, że uniemożliwiono im transfer środków na giełdy kryptowalutowe.

Starling, który również jest internetowym neo bankiem, przyznał że zawiesił możliwość wpłat na krypto giełdy. Dodał jednak, że jest to tymczasowy środek, którego celem jest ochrona konsumentów.

Revolut zatrudnia więcej pracowników przed amerykańską ekspansją

Rozszerzające się krypto portfolio Revoluta pojawia się w momencie, gdy firma fintech planuje ekspansję na Stany Zjednoczone. W 2020 roku Revolut we współpracy z Paxos umożliwił użytkownikom w 49 stanach dokonywanie transakcji w Bitcoinie i Ethereum.

Revolut podobnie jak inne firmy fintech, w ostatnim czasie doświadczył ogromnego wzrostu. Był on napędzany głównie przez pandemię koronawirusa, która zadziałała jako katalizator właściwie w przypadku każdego cyfrowego produktu.

Revolut w Stanach Zjednoczonych jest na etapie zatrudniania pracowników. Celem ekspansji jest osiągnięcie miliona użytkowników do 2022 roku. Spółka ma zamiar stworzyć swoją siedzibę w Dallas, gdzie zatrudni co najmniej 300 osób. Matthew Acton Davis, globalny szef sprzedaży Revoluta powiedział:

W tym roku mocno inwestujemy w rozwój w USA. Ogólnie rzecz biorąc, jest to jeden z największych planów, jakie mamy jako organizacja.

Oddział w Dallas jest głównie ukierunkowany na biznesowe konta Revolut. Firma uważa, że tego typu usługi mają największy potencjał w Stanach Zjednoczonych.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz