Przychody z wydobycia Ethereum (ETH) osiągnęły w lutym nowy rekord wszech czasów

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Przychody z wydobycia Ethereum (ETH) osiągnęły w lutym rekordowy poziom ponad 1 miliarda USD.

  • W lutym ponad połowa przychodów górników pochodziła z opłat transakcyjnych.

  • Niedawna propozycja poprawy Ethereum EIP-1559 pozostaje przedmiotem sporu między górnikami, czy zmniejszyć przychody z transakcji wydobywczych.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Dane z SimilarWeb pokazują, że w lutym po raz pierwszy w historii przychody z wydobycia Ethereum osiągnęły 1,37 miliarda dolarów.

Sponsorowane

Sponsorowane

To prawie 65% więcej niż poprzednie 829,56 mln USD zarobione przez górników ETH w poprzednim miesiącu.

Źródło: SimilarWeb

Z całkowitego przychodu opłaty transakcyjne stanowiły prawie 53%, czyli prawie 723 milionów USD. Pozostałe 47%, czyli 644,4 mln USD, pochodziło z nagród blokowych.

Sponsorowane

Sponsorowane

Aktywność wydobywcza również wzrosła o 16%, ponieważ szybkość hashowania sieci ETH nadal rosła. Według Etherscan, w czasie publikacji, wskaźnik ten pokazuje prawie 420 000 gigahashy na sekundę (GH/s).

Trudność wydobycia poszła w ich ślady, z powodzeniem przekraczając poprzedni rekord wszechczasów (ATH) powyżej 4600 terahaszy na sekundę (TH/s) na początku lutego. Teraz wciąż pnie się wyżej, zmierzając do 5400 TH/s.

Dochody z wydobycia ETH wzrosły

Od stycznia 2021r. Opłaty sieciowe stanowiły około 28% całości przychodów. Według BitInfoCharts, w tym czasie średnie opłaty transakcyjne Ethereum wzrosły z 12 USD 1 lutego do bezprecedensowych 38 USD 23 lutego, co oznacza wzrost o 217%.

Źródło: BitInfoCharts

W tym kontekście wzrost przychodów z opłat nie jest zaskakujący. Rosnące opłaty transakcyjne mogły zmusić górników do sprzedaży Etheru w celu uzyskania większego zysku.

Jednak 28 lutego opłaty za gaz spadły poniżej 12 USD, prawdopodobnie w następstwie ogłoszenia propozycji EIP-3298 Vitalika Buterina dotyczącej zmian w naliczaniu opłat. Zgodnie z postem Buterina na GitHubie, propozycja ma na celu usunięcie zwrotów za gaz związany z funkcją „SELFDESTRUCT” w forku London. Tym samym popyt na tokeny gazowe znacznie się zmniejszył.

Opłaty za gaz nadal spadają po tym, jak EIP-3298 został po raz pierwszy ujawniony 26 lutego. Obecnie jeden transfer ERC20 na Ethereum kosztuje średnio 7,25 USD za transakcję, według Etherscan.

Źródło: etherscan.io

Czy EIP-1559 jest propozycją zmniejszenia przychodów z wydobycia?

Inne ulepszenia ETH obejmują Ethereum Improvement Suggestion EIP-1559, który ma na celu zmniejszenie przychodów z transakcji wydobywczych. Po raz pierwszy wydany w 2018 roku, stał się najbardziej oczekiwaną aktualizacją ETH 2.0 w świetle rosnących cen gazu.

Aktualizacja oznacza masowe spalanie opłat ETH jako zysków dla posiadaczy ETH zamiast górników. Propozycja oznaczałaby, że opłaty za gaz w sieci nie będą tak zmienne, jak w poprzednim miesiącu. W rezultacie górnicy straciliby na kosztach transakcyjnych, które są jednym z ich głównych źródeł przychodów.

Opinie na temat propozycji EIP-1559 różnią się co do tego, czy aktualizacja pomogłaby w ewolucji Ethereum.

Na przykład F2Pool, który jest obecnie trzecią co do wielkości pulą wydobywczą Ethereum z około 11% udziałem hashowania sieci. Poparli tę propozycję, mówiąc, że jest to krytyczna poprawa dla całego ekosystemu ETH.

Wręcz przeciwnie, Sparkpool, największa pula wydobywcza z około 24% udziałem hashrate’u, sprzeciwił się propozycji, określając potencjalną „redystrybucję bogactwa” jako rabunek.

Czas pokaże, jak propozycja EIP-1559 wpłynie na górników ETH. Aktualizacja ma rozpocząć się w lipcu wraz z forkiem Ethereum o nazwie London.

Cena Ethereum nieznacznie wzrosła, gdy opłaty za gaz zaczęły spadać, co pokazuje znaczenie opłat transakcyjnych dla wszystkich zaangażowanych stron.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Amy urodziła się w Malmö w Szwecji. Zainteresowała się kryptowalutami dzięki mężowi, który był wczesnym inwestorem w Bitcoina. Teraz Amy pisze dla wielu portali, inwestuje w kryptowaluty i spędza czas ze swoim kotem Buterinem.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz