Regulator Ontario pozywa KuCoin o łamanie praw papierów wartościowych

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Ontario Securities Commission wzywa KuCoin za lekceważenie prawa papierów wartościowych.

  • Regulator użył tego samego języka w swoim zgłoszeniu przeciwko Poloniex.

  • Ochrona inwestorów i zmienność są kluczowymi ideami stojącymi za regulacjami.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Regulator rynków finansowych Ontario zarzucił giełdzie KuCoin złamanie prawa papierów wartościowych i stwierdza, że będzie twardy wobec każdego podmiotu kryptowalutowego, który lekceważy regulacje.

Sponsorowane Sponsorowane

KuCoin stał się najnowszą giełdą na celowniku, która stanęła w obliczu kontroli ze strony regulatora, z regulatorem finansowym Ontario. Zarzuca, że giełda zlekceważyła przepisy dotyczące papierów wartościowych. Zawiadomienie wskazuje, że regulator podejmie surowe działania przeciwko każdemu podmiotowi kryptowalutowemu, który lekceważy przepisy finansowe.

KuCoin pod ostrzałem

Ontario Securities Commission twierdzi, że oferując papiery wartościowe i produkty pochodne mieszkańcom Ontario bez rejestracji i ujawnienia, KuCoin złamał prawo papierów wartościowych. Regulator powołał się na zawiadomienie wysłane do platform kryptowalutowych, że muszą one dostosować się do rozporządzenia do 19 kwietnia 2021 roku. KuCoin nie skontaktował się z komisją w tym terminie, zgodnie z oświadczeniem.

Konkretne zarzuty stwierdzają, że KuCoin zaangażował się w “działalność polegającą na obrocie papierami wartościowymi bez niezbędnej rejestracji lub stosownego zwolnienia z wymogu rejestracji”, a także brak komplikacji z wymogami dotyczącymi prospektu emisyjnego i działalność, która jest “sprzeczna z interesem publicznym”.

Sponsorowane Sponsorowane

Ontario Securities Commission rozprawia się z rynkiem kryptowalut, celując w platformy, które nie rejestrują się lub nie przestrzegają innych przepisów. Właśnie dlatego opublikowała zawiadomienie z prośbą o skontaktowanie się z nią platform handlu kryptowalutami.

Niedawno opublikował podobne oświadczenie przeciwko Poloniex, który również nie skontaktował się z regulatorem do 19 kwietnia. To przesłuchanie odbędzie się 18 czerwca. Podobnie jak KuCoin, Poloniex ma siedzibę za granicą, ale posiada aktywną bazę użytkowników w kraju.

Regulator użył tego samego języka w swoim zgłoszeniu przeciwko Poloniex. Ta kontrola giełd pojawia się w czasie, gdy rządy na całym świecie zajmują się regulacją kryptowalut. Jest wysoce prawdopodobne, że pojawi się więcej takich zgłoszeń.

Regulacja giełd kryptowalutowych gorącym tematem

Rynek kryptowalut jest obecnie mocno zakorzeniony w głównym nurcie, a rządy obawiają się o inwestorów, którzy muszą znosić zmienność rynku i projekty, które potencjalnie są oszustwami. Ochrona inwestorów i zmienność to kluczowe idee stojące za regulacją, co zostało stwierdzone przez urzędników z Kanady, Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej.

W rzeczywistości Korea Południowa jest pionierem w zakresie standardów regulacyjnych, wydając w tym celu wiele komunikatów w ostatnich miesiącach. Regulator finansowy tego kraju dał niedawno giełdom czas do września na dostosowanie się do nowych przepisów regulacyjnych, po czym giełdy staną się całkowicie regulowane.

Regulacja ta przyniosła jednak pewne sztywne ograniczenia dla giełd, które nie są zadowolone z niektórych zmian – co doprowadziło do zaprzestania działalności przez OKEx. Jeśli chodzi o Kanadę i Stany Zjednoczone, to jest prawdopodobne, że będą one podążać za podobnym rodzajem ram. Te dwa narody dopiero zaczęły zajmować się regulacjami.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Rahul Nambiampurath is an India-based Digital Marketer who got attracted to Bitcoin and the blockchain in 2014. Ever since, he's been an active member of the community. He has a Masters degree in Finance. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz