Nadchodzą regulacje w stylu Wall Street – mówi prawnik Krakena

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Branża kryptowalutowa powinna przygotować się na regulacje w stylu Wall Street, mówi główny radca prawny firmy Kraken, Marco Santori.

  • Ponieważ ostrzeżenia ze strony stanowych organów regulacyjnych i SEC zapowiadają bardziej rygorystyczne regulacje, firmy kryptowalutowe przygotowują się do walki.

  • Chociaż Santori przyznaje, że wielu jest sfrustrowanych, wierzy, że otwarta współpraca jest jedynym realistycznym rozwiązaniem.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Branża kryptowalutowa powinna przygotować się na regulacje w stylu „Wall Street”, według dyrektora prawnego Kraken Marco Santori.

Sponsorowane

Sponsorowane

Żyjesz po prostu w świecie fantazji, jeśli nie wierzysz, że ta branża zmierzy się z cięższymi, bardziej podobnymi do Wall Street regulacjami ze strony rządów w USA i za granicą. A Kraken po prostu był praktyczny uwypuklając ten fakt.
Powiedział Santori w rozmowie z Bloombergiem.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy władze zaostrzyły przepisy dotyczące branży kryptowalutowej. Zakwestionowały wszystko, od stablecoinów, przez zdecentralizowane giełdy, po produkty pożyczkowe. Jako że ostrzeżenia ze strony stanowych organów regulacyjnych i Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zapowiadają bardziej rygorystyczne przepisy, firmy kryptowalutowe przygotowują się do walki.

Sponsorowane

Sponsorowane

Niektórzy liderzy w branży przyjęli bardziej wrogie podejście, w tym założyciel i dyrektor generalny Krakena, Jesse Powell. Rywal Coinbase CEO Brian Armstrong również podziela tę perspektywę.

SEC walczy z firmami kryptowalutowymi

Na początku tego miesiąca Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydała ostrzeżenie przeciwko Coinbase, grożąc pozwem, jeśli firma będzie realizować uruchomienie swojego produktu Coinbase Lend. Po ogłoszeniu, Armstrong rozpętał zaporę krytycznych tweetów, oskarżając agencję o „szkicowe” zachowanie. Nawet miliarder Mark Cuban uważał, że Coinbase powinien podjąć „bardziej agresywne zachowanie w ich zaangażowaniu z SEC”.

Podczas gdy ci liderzy mogą wyrażać frustracje odczuwane przez wielu w branży kryptowalutowej, Santori, mówi, że podejście jest przeciwskuteczne. Chociaż przyznał, że wielu może rzeczywiście czuć się w ten sposób, Santori uważa, że otwarta współpraca jest jedynym realistycznym rozwiązaniem. Powiedział:

Nie mogę poprzeć tego rodzaju podejścia z regulatorami… To nigdy nie odniosło sukcesu historycznie i z naszego doświadczenia. Zakładamy, że SEC będzie otwarta na dyskusję.

Ze względu na presję ze strony SEC, Coinbase ostatecznie zdecydował się zrezygnować z oferowania swojego produktu Lend. Zgodnie z niektórymi z ostatnich ofert pracy, Coinbase szuka wzmocnienia swojej obrony, szukając lobbingu i ekspertyzy zgodności.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz