Purpose Investments o ETF do kanadyjskiego regulatora rynku

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Prospectus Investments Inc. złożył do kanadyjskiego regulatora rynku papierów wartościowych wstępny prospekt emisyjny oraz formularz informacji rocznej w celu uruchomienia trzech kryptowalutowych funduszy ETF.

  • Wszystkie trzy ETF-y będą wykorzystywać instrumenty pochodne jako główny element swojej strategii.

  • Wytrawni inwestorzy będą aktywnie zarządzać ryzykiem związanym ze zmiennością kryptowalut dla klientów.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Purpose Investments Inc. ogłosił złożenie do kanadyjskiego regulatora rynku papierów wartościowych wniosku o uruchomienie trzech aktywnie zarządzanych produktów ETF-ów kryptowalutowych.

Sponsorowane Sponsorowane

Dąży do demokratyzacji dostępu do kryptowalut i zapewnienia ekspozycji portfela na kryptowaluty. Purpose Investments Inc. złożył prospekt emisyjny i formularz informacji rocznej w związku z uruchomieniem Purpose Crypto Opportunities ETF, Purpose Bitcoin Yield ETF i Purpose Ether Yield ETF.

Firma jest bardzo skoncentrowana na kliencie, oferując szereg zarządzanych i ilościowych produktów inwestycyjnych. W związku z tym Purpose Crypto Opportunities ETF dąży do zapewnienia klientom długoterminowego wzrostu wartości kapitału poprzez inwestowanie w papiery wartościowe zapewniające ekspozycję na aktywa kryptowalutowe.

Aby to osiągnąć, strategia inwestycyjna będzie obejmować inwestowanie w publicznie notowane papiery wartościowe i instrumenty pochodne. Te zapewniają ekspozycję na aktywa cyfrowe.

Sponsorowane Sponsorowane

Fundusze ETF inwestujące w kryptowaluty

Purpose Bitcoin Yield ETF i Purpose Ether Yield ETF zapewnią inwestorom miesięczne wypłaty i długoterminowy wzrost wartości kapitału. Dzięki czemu inwestor uzyskuje bezpośrednią i ewentualnie pośrednią ekspozycję odpowiednio na Bitcoina i Ethereum. Jednocześnie wykorzystuje strategie oparte na instrumentach pochodnych w odniesieniu do papierów wartościowych portfela.

Oba ETF-y dostępne są w trzech seriach ETF-ów. Jednostki ETF currency-hedged denominowane w dolarach kanadyjskich, jednostki ETF non-currency hedged denominowane w dolarach kanadyjskich oraz jednostki funduszy inwestycyjnych.

Przełomowe osiągnięcia Purpose Investments

Fundusz Purpose Bitcoin ETF uruchomił działalność w lutym 2021 roku, tylko gdy uzyskał zgodę kanadyjskiego regulatora rynku papierów wartościowych. Dwa dni po uruchomieniu ETF, ten zwiększył swoje aktywa pod zarządzaniem do ponad 400 mln USD.

W kwietniu Purpose uruchomił kolejny światowy debiut – ETF Ether ETF działający w systemie direct custody. Oczywiście w tym czasie amerykańscy regulatorzy nie byli skłonni do zmiany stanowiska w sprawie ETF-ów. Dopiero niedawno zatwierdzili Bitcoin futures ETF, co bezpośrednio poprzedziło osiągnięcie rekordowych poziomów przez Bitcoina rekordowych poziomów 20 października.

Kanadyjska firma Purpose Investments rozpoczęła działalność w 2012 roku i przekroczyła 1 mld USD w zarządzanych aktywach. W marcu 2021 roku łączna wartość aktywów zarządzanych przez Purpose Bitcoin ETF przekroczyła 1 miliard USD i uruchomiła pierwszy na świecie fizycznie rozliczany Bitcoin ETF.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz