Przyzwoity hacker kradnie 3 miliony dolarów z Cover Protocol i zwraca je kilka godzin później

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Przyzwoity haker wykorzystał Cover Protocol na kwotę 3 milionów dolarów.

  • Haker sprzedał tokeny COVER za ETH, a następnie zwrócił wszystkie zyski.

  • Cover Protocol stracił ponad 96% swojej wartości od czasu ogłoszenia.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W niezwykle dziwacznym obrocie wydarzeń, Cover Protocol, platforma ubezpieczeniowa peer-to-peer, została ostatnio wykorzystana tylko po to, aby jej dobry haker-samarytanin zwrócił fundusze kilka godzin później.

Wcześniej w poniedziałek Cover Protocol doznał poważnej eksploatacji, która spowodowała utratę wartego miliony dolarów COVER. Skondensowane przez użytkownika Twittera @Luciano_vPEPO, haker wykorzystał nieskończony błąd mintingu w umowie motywacyjnej.

Korzystając z tej metody, sprawca mógł stakować COVER, od-stakować, zażądać nagrody oraz wszystko odkręcić i powtórzyć.

Niestety, hacki i exploity są szeroko rozpowszechnione w przestrzeni kryptowalut, tym bardziej w zdecentralizowanych finansach (DeFi).

DeFi z definicji jest zderegulowane, co prowadzi niektóre projekty do podatnych na luki bez możliwości regresu. Niektóre projekty mogły nie przejść dokładnych kontroli bezpieczeństwa i użyteczności przed wdrożeniem.

Jednak to, co stało się później, było być może bardziej interesujące. Od tego czasu haker zwrócił skradzione fundusze. Niemniej jednak rynek zanurkował po wiadomościach, a cena tokenów chwilowo spadła o ponad 96%.

Źródło: CoinGecko

Kapitalizacja rynkowa COVER już powoli się zmniejszała, spadając z 59 mln USD do 33 mln USD. Jednak w ciągu ostatnich kilku godzin spadł do około 1 miliona dolarów kapitalizacji rynkowej.

Anthony Sassano, przedsiębiorca zajmujący się kryptowalutami, będący wpływową osobą w tej przestrzeni, zwrócił uwagę na transakcję Ethereum pokazującą zwrot środków w wysokości 3 milionów dolarów.

Według Sassano, haker Cover Protocol odesłał fundusze z zysków Ether do pierwotnego właściciela. Haker umieścił nawet ostrzeżenie dla twórców protokołów:

Następnym razem zadbaj o swoje gówno

Całkowita zwrócona kwota wyniosła 4350 Ether.

Co to jest Cover Protocol?

Cover Protocol to zdecentralizowana aplikacja, która umożliwia ubezpieczenie peer-to-peer i pokrycie ryzyka dla inteligentnych kontraktów opartych na Ethereum.

Ubezpieczenie to również zdecentralizowany rynek ubezpieczeń, który umożliwia użytkownikom dostarczanie lub otrzymywanie ubezpieczenia bez nadzoru ze strony tradycyjnej strony trzeciej.

Wykorzystanie zdecentralizowanych aplikacji finansowych gwałtownie wzrosło w tym roku, z mniej niż 1 miliarda USD w ramach zablokowanej wartości całkowitej (TVL) do blisko 15 miliardów USD. Dodatkowy kapitał wiąże się z większym hakowaniem i złośliwymi podmiotami, które chcą skorzystać z niedociągnięć i luk.

Chociaż projekt może faktycznie być martwy, zapewnienie ubezpieczenia ryzykownych inteligentnych kontraktów wydaje się być niezwykle użytecznym przypadkiem na blockchain. Kto jednak ubezpieczy ubezpieczyciela?

Gdyby tylko Cover Protocol wykupił ubezpieczenie na własnej platformie, być może projekt nie poniósłby takiego losu.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Kreator marki i wizerunku w sieci, emarketer, autor. Właściciel marki ratajskipiotr.pl, pomógł klientom wielu branż w pozyskiwaniu i automatyzacji obsługi klientów sektora B2B i B2C. Wypowiedział się na wielu webinarach oraz livach na facebooku i YouTube u m.in. Akademii Milionerów w tematyce marketingu online oraz specjalistycznych dziedzinach. Pasjonata decentralizacji i kryptowalut.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now