Przewodniczący SEC przedstawia agendę rynku kryptowalut w zeznaniach senackich

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary Gensler podzielił się swoimi poglądami na temat regulacji kryptowalut w zeznaniach senackich.

  • Wzywa on platformy i projekty do rozmów z SEC.

  • Gensler wspomniał również, że może istnieć kilkaset tokenów, które kwalifikują się jako papiery wartościowe.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Przewodniczący U.S. SEC Gary Gensler wypowiedział się przed komisją senacką na temat rynków amerykańskich i wymienił kilka obszarów, na których należy się skupić w odniesieniu do rynków kryptowalut.

Sponsorowane

Sponsorowane

Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) Gary Gensler, w zeznaniu przed Senatem Stanów Zjednoczonych, zaoferował pewien wgląd w to, jak przewiduje, że regulacje dotyczące kryptowalut będą wyglądać. Gensler stwierdził, że większość platform kryptowalutowych będzie musiała zarejestrować się w SEC.

Gensler twierdzi, że jego opinie są tylko jego własnymi i nie reprezentują innych członków SEC. Otworzył swoje oświadczenie, mówiąc, że Stany Zjednoczone posiadają imponujące 38% światowych rynków kapitałowych, co nie może być brane za pewnik.

Sponsorowane

Sponsorowane

Następnie przeszedł do wymienienia kilku szerokich tematów, które stanowią agendę SEC. Mianowicie struktura rynku, analityka danych predykcyjnych, kwestie i ujawnianie informacji przez emitentów oraz zarządzanie inwestycjami. Szef SEC przyznał również, że dzisiejsze regulacje nie nadążają za tempem rozwoju technologicznego. Pośrednio wskazał na Robinhooda i inne platformy handlu kryptowalutami.

W ramach struktury rynku, Gensler poświęcił również trochę czasu na rozmowę konkretnie o rynku kryptowalut. Uważa on, że wielu uczestników działa poza regulacjami, które chronią inwestorów i strzegą przed nielegalną działalnością finansową.

Gensler zauważył również, że agencja współpracuje z komisją U.S. Commodity and Futures Trading, Rezerwą Federalną, Departamentem Skarbu, Urzędem Kontrolera Waluty i innymi członkami Grupy Roboczej Prezydenta ds. rynków finansowych. Wszystkie te grupy dyskutowały na temat regulacji kryptowalut.

Wzywa on platformy i projekty do rozmów z SEC. Mówi, że może istnieć kilkaset tokenów, które prawdopodobnie kwalifikują się jako papiery wartościowe. Na koniec postawił ultimatum – aktywa te musiałyby się zarejestrować w SEC, jeśli rzeczywiście są papierami wartościowymi.

SEC: Przepisy kryptowalutowe nabierają kształtu

Przewodniczący SEC przemawiał przed senacką komisją ds. Bankowości, Mieszkalnictwa i Spraw Miejskich, która wcześniej omawiała rynek kryptowalut. Członkiem rankingowym komisji jest senator Pat Toomey, który niedawno okazał wsparcie dla rynku kryptowalut podczas debaty na temat regulacji kryptowalut w ustawie infrastrukturalnej.

Gensler już wcześniej nazwał rynek kryptowalut “Dzikim Zachodem” i zrobił to ponownie w swoim przemówieniu, podkreślając, że Stany Zjednoczone mogą zrobić to lepiej. Mając na uwadze ochronę inwestorów i inne luki, SEC koncentruje się na:

Ofercie i sprzedaży aktywów kryptowalutowych, platformach handlowych i pożyczkowych, stablecoinach, pojazdach inwestycyjnych, takich jak ETF-y, i przechowywaniu aktywów kryptowalutowych.

Punkty zawarte w zeznaniach Genslera, praca włożona przez kilka organów regulacyjnych i ogólne odczucia regulatorów sprawiają, że jasne jest, iż regulacje są na horyzoncie.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Rahul Nambiampurath to pochodzący z Indii specjalista od marketingu cyfrowego, który zainteresował się Bitcoinem i technologią blockchain w 2014 roku. Od tego czasu jest aktywnym członkiem krypto społeczności. Posiada tytuł magistra w dziedzinie finansów.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz