Projekty DeFi krwawią. Cały rynek na czerwono

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin w ostatnim czasie przebił barierę 14 tys. dolarów i osiągnął najwyższy poziom cenowy od dwóch lat.

  • Od tego czasu zaczął się wycofywać, co spowodowało, że altcoiny, zwłaszcza te związane z DeFi, zaczęły krwawić.

  • Cena BTC od weekendu spadła o ponad 5%, jest to jednak nic w porównaniu do projektów DeFi.

  • W ciągu ostatniej doby, dwucyfrowe straty poniosło kilka czołowych projektów DeFi.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bitcoin w ostatnim czasie przebił barierę 14 tys. dolarów i osiągnął najwyższy poziom cenowy od dwóch lat. Od tego czasu zaczął się wycofywać, co spowodowało, że altcoiny, zwłaszcza te związane z DeFi, zaczęły krwawić. Cena BTC od weekendu spadła o ponad 5%, jest to jednak nic w porównaniu do strat odnotowanych na innych kryptowalutach.

Dzisiaj, we wtorkowy poranek, rynek kryptowalut jest raczej cały na czerwono. Ceny jednak nie idą zawsze do góry, a korekty na rynku są naturalną sprawą. Tak naprawdę są one zdrowe dla rynku. Pozwalają inwestorom zakumulować więcej środków przed kolejnymi wzrostami.

Od początku września, kiedy to z bańki DeFi zaczęło uciekać powietrze, tokeny powiązane z zdecentralizowanymi finansami, zaczęły tracić swoją wartość. Spadła też łączna wartość zablokowana (TVL) w smart kontraktach. Yield farmerzy ze względu na spadki wycofują swoją płynność finansową. TVL spadło z 12,5 do 11 mld dolarów, jednak nadal jest to stosunkowo wysoka wartość w porównaniu do spadających cen tokenów.

Firma Messari opublikowała dzisiaj post na Twitterze przedstawiający wyniki topowych projektów DeFi w ciągu ostatnich 24 godzin:

W ciągu ostatniej doby, dwucyfrowe straty poniosło kilka czołowych projektów DeFi w tym Curve, Compound, SushiSwap, Aave, Synthetix, Yearn Finance, Balancer, Bancor, Loopring i Uniswap. Wszystkie te projekty na przestrzeni ostatnich 24 godzin straciły od 10% do 15% swojej wartości.

Jedynym projektem DeFi, który odnotował ostatnio zauważalne wzrosty był Hegic.

Aktualna sytuacja na rynku kryptowalut

Według Coingecko, od wczoraj całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o 15 miliardów dolarów.

Duże straty odnotowała druga największa kryptowaluta na świecie, czyli Ethereum (ETH). Moneta pomimo zbliżającej się premiery ETH 2.0 straciła 6% wartości i spadła do poziomu poniżej 375 dolarów. XRP spadł o 4,5% i kosztuje mniej niż 0,23 dolara. Projekty takie jak Bitcoin Cash, Chainlink, Bitcoin SV, Cardano, Tron i Tezos straciły w ciągu ostatniej doby około 10%.

 

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now