Projekt DeFi na Binance Smart Chain zhackowany

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Na Binance Smart Chain doszło do pierwszego poważnego hacku.

  • Hakerom udało się wyprowadzić ponad 30 mln USD w BNB i BUSD.

  • Po ujawnieniu ataku, z sieci zniknęły wszelkie social media projektu.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Wygląda na to, że na Binance Smart Chain, który w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularny doszło do pierwszego poważnego hacku. Napastnikom udało się wyprowadzić ponad 30 mln dolarów w BNB i BUSD.

W ostatnich tygodniach Binance Smart Chain był gorącym tematem wśród zwolenników DeFi. Ze względu na rosnące opłaty Ethereum, wiele projektów zaczęło migrować na szybszy i tańszy blockchain. To co stało się później wyglądało jak wczesne dni ostatniego boomu na zdecentralizowane finanse, którego doświadczyliśmy zeszłego lata.

Po serii pozytywnych wieści, dzisiaj rano pojawiły się doniesienia, że jeden z nowszych protokołów, Meerkat Finance, został zhackowany. Meerkat Finance jest protokołem yield farming, który działa na Binance Smart Chainie. Kilka godzin temu, zespół projektu ujawnił, że padł ofiarą hakerów, którym udało się wyciągnąć ze smart kontraktów 73 000 BNB i 13 milionów BUSD.

Wygląda na to, że domniemany haker ukradł pieniądze, zmieniając smart kontrakt protokołu przy użyciu konta oryginalnego użytkownika. Innymi słowy – haker musiał mieć dostęp do klucza prywatnego kontraktu.
Zespół zawiesił stronę internetową oraz wszelkie konta w social mediach, w tym na Twitterze. To wszystko sprawiło, że pojawiły się spekulacje, że za wszystkim może stać sam zespoł.

W międzyczasie, oficjalne konto Binance wezwało społeczność do przekazania wszelkich informacji, które mogą mieć związek ze sprawą.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now