Pojawił się najnowszy token o tematyce spożywczej i wiązane są z nim nadzieje, że ma w sobie więcej mięsa niż niektóre inne. BurgerSwap wystartował w ostatnich dniach na DEX Binance Smart Chain i chce wykorzystać „wady” projektu SushiSwap, aby zdobyć swój przyczółek na rynku zdecentralizowanych finansów.

Teraz, gdy projekt DeFi BurgerSwap jest na Binance Smart Chain, przyciągnął uwagę Changpeng Zhao (CZ). Szef Binance napisał o tym na Twitterze, co po fiasku SushiSwap spotkało się ze sceptycyzmem. Jeden z obserwujących zasugerował, że istnieje już wystarczająco dużo „projektów oszustw”, w odpowiedzi na które CZ wskazał na „wady i zalety” zdecentralizowanego świata, zauważając, że „każdy może zbudować wszystko”, a Binance „nie może ich powstrzymać”.

Źródło: Twitter

Mięso na kości?

BurgerSwap jest na dobrej drodze, biorąc pod uwagę ilość uwagi, jaką do tej pory otrzymał oraz wolumen na swojej platformie od czasu jej uruchomienia w dniu 10 września. Według jego twórców, cytując Binance Smart Chain Explorer:

Wygenerowaliśmy rekordową liczbę transakcji w Binance Smart Chain i przyciągnęliśmy ludzi z całego świata do korzystania z naszej aplikacji.

Jak podaje BscScan, do tej pory dokonano 120 509 transakcji BurgerSwap.

Teraz BurgerSwap świetnie sobie radzi, broniąc się przed krytykami, którzy są sceptyczni wobec uczciwości kolejnej monety o tematyce kulinarnej w przestrzeni DeFi. Po pierwsze, utrzymują, że w przeciwieństwie do SushiSwap, Chef Nomi, BurgerSwap nie jest projektem anonimowym – po prostu jego twórcy byli „zajęci budową”.

Zespół BurgerSwap wyjaśnia w poście dla Medium:

Źródło: Medium

Mówią, że wykorzystują współzałożyciela Ankr, Ryana Fanga, jako doradcę i mają ludzi pracujących nad projektem w USA, Wielkiej Brytanii, Chinach i Turcji. BurgerSwap również zatrudnia.

Jazda na fali jedzenia

W przeciwieństwie do SushiSwap, które jest rozwidleniem Uniswap, podstawowy kod BurgerSwap, który nazywają DEMAX, „nie jest rozwidlany ani kopiowany”. Autorzy twierdzą:

Został zbudowany od podstaw i został udostępniony na zasadach open source w ciągu 24 godzin po uruchomieniu BurgerSwap.

Tokeny burgerów są dostępne do farmienia, ale audyty są obecnie przeprowadzane tylko na podstawie wewnętrznej. Poszukują zewnętrznych audytorów, aby zwiększyć wiarygodność projektu i oferują nagrodę w wysokości 1000 BNB pierwszemu, który wykona zadanie.

BurgerSwap wybrał jazdę na fali jedzenia jako czysto marketingową decyzję i mówi, że koncentruje się na budowaniu narzędzi DeFi, które poszerzają krypto-przestrzeń. Czas pokaże, czy ta decyzja zadziała na ich korzyść, czy też obróci się przeciwko nim.