Programiści Ethereum proponują EIP-3368, aby zakończyć bunt górników

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Deweloperzy Ethereum zaproponowali Ethereum Improvement Proposal (EIP) 3368.

  • Jego celem jest ostateczne porozumienie górników i deweloperów w kwestii planowanego wdrożenia EIP 1559.

  • EIP-3338 wydaje się mieć pożądany wpływ na górników.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Deweloperzy Ethereum zaproponowali Ethereum Improvement Proposal (EIP) 3368. Jego celem jest ostateczne porozumienie górników i deweloperów w kwestii planowanego wdrożenia EIP 1559 – propozycji, która ma trwale rozwiązać problem niebotycznie wysokich opłat za gaz.

W dniu 13 marca 2021 roku, Tim Beiko ujawnił za pośrednictwem Twittera, że zaproponowany został EIP-3368. Jak twierdzi sam autor tweeta, EIP-3368 jest to “kontrpropozycja górników”, której celem jest najpierw zwiększenie nagrody za blok górników z obecnych 2 ETH do 3 ETH, a następnie stopniowe zmniejszanie jej co każdy blok. Taki proces miałby zachodzić do momentu, w którym nagroda za blok wyniesie 1 ETH i w przybliżeniu miałby się zakończyć za około dwa lata.

Zespół uważa, że EIP 3368 znacznie zmniejszy negatywny efekt ograniczenia zysków górników. Nowa propozycja da im wystarczająco dużo czasu na odsprzedanie koparek, a jednocześnie uniemożliwi hakerom przeprowadzenie ataku 51%. Zespół napisał:

To podejście oferuje wyższy poziom zaufania i opublikowany harmonogram zysków, jednocześnie dając uczestnikom górnictwa czas na wdzięczną zmianę przeznaczenia/sprzedaż swojego sprzętu. To znacznie zwiększa bezpieczeństwo PoW ethereum, utrzymując bodźce dostosowane do ethereum i nie będąc na siłę rzucane do najwyższego oferenta.

Podczas gdy Ethereum nadal jest główną siecią dla rozwoju smart kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji (dApps), niebotycznie rosnące opłaty za gaz sprawiły, że spora liczba projektów zaczęła wybierać inne blockchainy.

Aby rozwiązać kwestię cen gazu, która znacznie wzbogaciła górników, ze szkodą dla inwestorów Ehereum (ETH), Vitalik Buterin w 2018 roku wprowadził EIP-1559. Jest on znany również jako “fee burn proposal”, a jego celem jest zastąpienie obecnego mechanizmu opłat Ethereum “first-price-auction,” systemem opłat “fixed-per-block”.

Dzięki temu, ludzie nie będą już musieli doliczać wygórowanych opłat transakcyjnych, aby ich płatności zostały szybko zatwierdzone.

Sprzeciw górników

Górnicy Ethereum sprzeciwiają się EIP-1559, ponieważ znacznie zmniejszyłoby to ich zyski. EIP-1559 ma wejść w życie w lipcu, jednak niektóre główne pule Ethereum nie popierają tej zmiany i zagroziły, że 1 kwietnia 2021 r. wywołają chaos.

EIP-3368 wydaje się mieć pożądany wpływ na górników. Red Panda Mining oświadczyła za pośrednictwem Twittera, że “zrezygnuje z pokazu siły”.

Propozycja wzbudziła jednak mieszane emocje wśród członków Forum Ethereum Magicians.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now