Prezes Visa zauważa potencjał stablecoinów i kryptowalut

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Emisja stablecoinów znacznie wzrosła w 2020 r.

  • CEO Visa przyznał, że mogą one uzupełniać obecny system płatności.

  • Istnieje możliwość, że Visa będzie obsługiwać kryptowaluty w przyszłości.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Podczas sesji q&a na dorocznej konferencji technicznej JP Morgan szef Visa przyznał, że kryptowaluty są komplementarne z obecnymi systemami płatności – nie są konkurencyjne.

SponsorowaneSponsorowane

Ryan Todd (@_RJTodd), który raportował o uznaniu przez Visa cyfrowych walut, dodał, że całkowita wartość stablecoinów osiągnęła w ubiegłym tygodniu dziesięć miliardów dolarów.

Tether przejął lwią część całkowitej kapitalizacji rynku stablecoin, ale wielu innych odnotowuje w tym roku zwiększony popyt i wzrost.

SponsorowaneSponsorowane

Analityk JP Morgan, Tien-Tsin Huang, zapytał przedstawicieli Visa o ogólną strategię korporacji w odniesieniu do walut cyfrowych i stablecoinów.

Alfred F. Kelly, dyrektor generalny Visa, powiedział, że cyfrowa waluta wspierana przez fiaty to bardzo realna potencjalna technologia płatności.

Co jednak ciekawsze, Kelly dodał:

Uważamy, że waluty cyfrowe mogą być dodatkiem do ekosystemu płatności, a nie zastępować go, lub z nim walczyć.

Kelly dodał, że Visa obsługuje obecnie 160 różnych walut na całym świecie i nie ma powodu, dla którego kryptowaluty nie mogłyby być w związku z tym obsługiwane.

 

Autor: Martin Young

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Dawid studiował dziennikarstwo we Wrocławiu. Chciał został ekspertem sportowym, ale zakochał się w nowych technologiach. Po raz pierwszy dowiedział się o kryptowalutach w 2015 roku, lecz zaczął o tym pisać w 2017. Dzisiaj skupia się głównie na wykorzystaniu technologii blockchain w nowych branżach.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz