Prezes Fed: CBDC oparte na dolarze może zmniejszyć zapotrzebowanie na stabilne monety

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Powell z Fed powiedział, że CBDC oparte na dolarze może zmniejszyć potrzebę prywatnych kryptowalut, takich jak Bitcoin.

  • Stwierdził, że urzędnicy Rezerwy Federalnej będą wkrótce badać system płatności cyfrowych poprzez dokument do dyskusji.

  • Zalecił również utworzenie ram regulacyjnych dla stablecoinów.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Przewodniczący Rezerwy Federalnej USA Jerome Powell powiedział, że CBDC oparte na dolarze może podciąć potrzebę korzystania z kryptowalut i stablecoinów.

SponsorowaneSponsorowane

Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell, przemawiając na przesłuchaniu kongresowym, przedstawił argumenty za cyfrową walutą banku centralnego USA (CBDC). Zapytany o potencjalną amerykańską walutę cyfrową, powiedział, że mogłaby ona zmniejszyć zapotrzebowanie na prywatne kryptowaluty, takie jak Bitcoin i stablecoiny. Powell odpowiedział na kilka pytań dotyczących kryptowalut, co jest tylko jedną z części w szerokim ogólnym przeglądzie rynku przez władze kraju.

Powell przemawiał przed Komisją Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Członkowie komisji zapytali, czy CBDC byłoby lepsze niż posiadanie wielu stablecoinów i kryptowalut, na co odpowiedział twierdząco.

SponsorowaneSponsorowane

Stwierdził, że urzędnicy Rezerwy Federalnej będą wkrótce badać system płatności cyfrowych poprzez dokument do dyskusji. Dokument ten może zostać wydany we wrześniu, a Powell dodał, że będzie on ważny dla określenia, czy USA powinno wydać CBDC.

Zapytany, czy CBDC byłoby lepsze, Powell powiedział:

Myślę, że tak może być i myślę, że jest to jeden z argumentów, które są oferowane na korzyść waluty cyfrowej. Że, w szczególności, nie potrzebowalibyście stablecoinów, nie potrzebowalibyście kryptowalut, gdybyście mieli cyfrową walutę amerykańską – myślę, że to jeden z silniejszych argumentów na jej korzyść.

Przewodniczący Rezerwy Federalnej zalecił również ustanowienie ram regulacyjnych dla stablecoinów, jeśli mają one stać się znaczącą częścią przestrzeni płatności. Nie wydaje się myśleć, że typowe kryptowaluty mogą działać jako główny środek płatniczy.

Stabilne monety okazują się trudne dla regulatorów

Powell nie jest jedynym, który ogłasza ramy regulacyjne dla stablecoinów. Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS), światowa organizacja, zrobił to samo i również widzi te same wyzwania wynikające z rozwoju stablecoinów.

Oczywiście, rządy są w dużej mierze przeciwne idei kryptowalut i stablecoinów wchodzących do ich systemu płatności. Jednak niewiele można z nimi zrobić na dużą skalę, biorąc pod uwagę ich zdecentralizowaną naturę. Jest to jeden z powodów, dla których rządy są tak chętne do CBDC – mają one niektóre cechy kryptowalut, ale mogą być również utrzymywane pod ich kontrolą.

Stablecoiny i takie monety jak Diem Facebooka powodują, że rządy obawiają się, iż dojdzie do naruszenia suwerenności. Dlatego też próbuje się znaleźć środek, co okazuje się być wyzwaniem, ponieważ technologia ta jest wciąż stosunkowo nowa.

Niemniej jednak, rządy kierują wszystkie zasoby w stronę kwestii regulacji. Scentralizowane giełdy wydają się być obecnie głównym celem, z kilkoma krajami wymierzonymi w duże giełdy. Binance wydaje się być jak dotąd najbardziej dotknięty, choć inne giełdy również zostały poddane kontroli.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Rahul Nambiampurath is an India-based Digital Marketer who got attracted to Bitcoin and the blockchain in 2014. Ever since, he's been an active member of the community. He has a Masters degree in Finance. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz