Pozew dla BitMEX został upubliczniony

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Pozew złożony przeciwko BitMEX pod koniec kwietnia jest teraz publicznie dostępny.

  • Powód twierdzi, że giełda uczestniczyła w oszustwach, wprowadzaniu w błąd klientów i innych sprawach.

  • Na razie z powodu niepotwierdzonych dowodów wydaje się mało prawdopodobne, aby proces trafił do sądu.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

BitMEX został pozwany. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby oskarżyciel uzyskał jakiekolwiek odszkodowanie.

SponsorowaneSponsorowane

Pod koniec kwietnia tego roku pozew przeciwko giełdzie BitMEX został złożony w Sądzie Najwyższym w San Francisco. Pozwy zostały złożone na giełdę wiele razy i dodatkowo zażądano procesu z przysięgłym.

Dokument pierwszego oskarżenia został udostępniony publicznie.

SponsorowaneSponsorowane

Nowa sprawa przeciwko BitMEX

Powód w nowym procesie przeciwko BitMEX dochodzi odszkodowania z wielu powodów.

Powód twierdzą, że BitMEX popełnił (1) oszustwo, (2) naruszył umowę, (3) naruszenie zasady współżycia i uczciwego postępowania, (4) bezpodstawnie wzbogacił się, (5)wprowadził w błąd.

Jednakże pozew wygląda na niemożliwy do wywalczenia. BitMEX jest znany nie tylko z tego, że ma wspaniałych prawników, ale też oskarżyciele, które noszą nazwę „CAPONE TRUST”, nie budzą większego zaufania.

Walka o utraconych klientów

Oprócz problemów prawnych BitMEX walczy o odzyskanie utraconych użytkowników od marca. Wina za katastrofalne spadki z 12 marca była powszechnie zrzucana na giełdę. Co za tym idzie wielu inwestorów całkowicie przestało z niej korzystać. Giełda doświadczyła także kilku awarii typu flash na początku tego roku, w tym jednej związanej z XRP w lutym, która naprawdę rozgniewała inwestorów.

8 kwietnia BeInCrypto poinformowało, że ilość BTC posiadanego przez BitMEXa spadła o 25% w ciągu ostatniego miesiąca. To najbardziej drastyczny spadek, jaki kiedykolwiek odnotowano na giełdzie. BitMEX stracił również swoje pierwsze miejsce na rynku kontraktów futures na Bitcoiny. Teraz Binance i Huobi są liderami na rynku, a BitMEX spada do odległej, czwartej pozycji.

Na froncie prawnym BitMEX jest nadal kontrolowany przez organy regulacyjne. Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) powiedział w marcu, że giełda działa bez odpowiedniego zezwolenia. FCA nie powiedział, czy podejmie dodatkowe kroki.

Podsumowując, wymiana wydaje się tracić klientów na rynku krypto. Niegdyś dominujący gracz w margin trading, teraz traci pozycję lidera. Istnieje teraz wiele alternatyw, a BitMEX nie jest już królem.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Raised in the U.S, Lucian graduated with a BA in economic history. An accomplished freelance journalist, he specializes in writing about the cryptocurrency space and the digital '4th industrial revolution' we find ourselves in. <a href="mailto:crypto.inquiries@protonmail.com">Email.</a>

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz