Proof-of-Work może zagrozić dalszej adopcji kryptowalut, mówi współzałożyciel Ripple

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Współzałożyciel Ripple, Chris Larsen, opowiada się za migracją blockchainów z modelu konsensusu opartego na proof-of-work.

  • Larsen mówi, że proof-of-stake i federalny konsensus okazały się realnymi alternatywami.

  • Ponieważ instytucje coraz częściej inwestują w kryptowaluty, obawia się, że bezczynność w związku z PoW może zagrozić dalszej adopcji.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W tym roku, w Dniu Ziemi, współzałożyciel i prezes wykonawczy Ripple, Chris Larsen, opowiada się za migracją blockchainów z modelu konsensusu proof-of-work (PoW).

Sponsorowane

Sponsorowane

Chwaląc go za pionierską technologię, Larsen powiedział, że PoW jest obecnie przestarzałe w świetle dzisiejszych potrzeb środowiskowych. Zaznacza, że ​​prototyp do walidacji transakcji kryptowalutowych jest ogromnym i rosnącym źródłem emisji CO2.

W świetle rosnącej popularności Bitcoina, który wykorzystuje proof-of-work PoW, Larsen twierdzi, że jego zużycie energii stało się już niezrównoważone. Na szczęście twierdzi, że inne metody, takie jak dowód stawki (PoS) lub federacyjny konsensus, okazały się realnymi alternatywami w ciągu ostatniej dekady.

Sponsorowane

Sponsorowane

Sprawdzone, opłacalne alternatywy

Jako współzałożyciel i prezes wykonawczy Larsen podkreśla swoje własne doświadczenia z Ripple. Według Larsena XRP Ledger używa federacyjnego konsensusu do sprawdzania poprawności transakcji od prawie dziewięciu lat. Wskazuje również, że zamknął 62 miliony ksiąg bez przestojów i jest już neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla.

Następnie cytuje Binance Coin (BNB), który używa wersji PoS. Twierdzi, że stosując tę ​​metodę, udało się zapewnić kapitalizację rynkową w wysokości 80 miliardów dolarów. Larsen podkreśla następnie, że Ethereum już rozpoczął proces przechodzenia na PoS w Eth2. W tych przykładach Larsen zauważył, że monety nieoparte na PoW stanowią 43% całkowitej kapitalizacji rynkowej kryptowaluty. „Jasne jest, w którym kierunku zmierza trend” – zauważył.

Zagrożenie klimatyczne Bitcoina

Według Larsena obecne zapotrzebowanie na energię proof-of-work PoW i ślad węglowy są już niezrównoważone. Twierdzi, że sam Bitcoin zużywa średnio 132 TWh rocznie i wydziela około 63 mln ton CO2 rocznie. Chociaż inne monety wykorzystują PoW, zauważa, że ​Bitcoin stanowi 98% wskaźnika hashrate wszystkich monet. Larsen podkreśla:

Coraz więcej inwestorów indywidualnych i korporacji zajmuje znaczące pozycje w Bitcoinach – PoW zmierza do poziomów, które społeczeństwu będzie trudno tolerować, ponieważ świat stara się zapobiec katastrofie klimatycznej.

Prezes wykonawczy Ripple zwraca uwagę, że zainteresowanie instytucji kryptowalutami odbywa się równolegle z zaangażowaniem firm w działania na rzecz klimatu. Następnie sugeruje, że firmy te prawdopodobnie staną pod presją, aby pozbyć się kryptowalut PoW. Znany inwestor, Kevin O’Leary, już zobowiązał się do nabycia wyłącznie Bitcoinów wydobywanych w sposób zrównoważony. Larsen ostrzega, że ​​„społeczność Bitcoinów powinna postrzegać to jako znaczące ryzyko i pracować nad rozwiązaniem tego problemu”.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz