EXCLUSIVE „Potrzebujemy skutecznych rozwiązań w zakresie skalowania” – mówi prezes RioDeFi, James Anderson

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • BeinCrypto rozmawiało z Jamesem Andersonem, CEO RioDeFi, o jego platformie i o tym, gdzie DeFi musi się udać, aby stać się głównym nurtem.

  • Anderson i jego zespół budują mosty między tradycyjnymi finansami a DeFi ze „scentralizowanym DeFi”.

  • „Myślę, że w przypadku NFT i podobnych rzeczy, naprawdę ważne jest, aby były one wykonywane w sposób efektywny” – twierdzi.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

BeinCrypto rozmawiało z Jamesem Andersonem, CEO RioDeFi, o jego platformie, o tym, gdzie DeFi musi podążać, aby wejść do mainstreamu, a także o korzyściach, jakie niewymienialne tokeny (NFT) będą miały w przyszłości.

SponsorowaneSponsorowane

DeFi rośnie w siłę. Jednak ci, którzy są poza światem kryptowalut, prawdopodobnie będą zdezorientowani tym nowym rozwiązaniem dla świata finansów.

W związku z tym wiele platform rozwija się, aby zaspokoić potrzebę połączenia “przeciętnej” osoby z możliwościami DeFi. To jest właśnie cel RioDeFi.

SponsorowaneSponsorowane

Platforma nazywa siebie “następną granicą finansów”, a dyrektor generalny James Anderson jest pasjonatem tego podejścia skoncentrowanego na tego rodzaju rozwiązaniach.

DeFi dla każdego

Naszą główną misją jest łączenie tradycyjnych i zdecentralizowanych finansów. Robimy to poprzez łączenie blockchain z instytucjami finansowymi. Niektóre z rzeczy, które będziemy budować, są bardzo scentralizowanymi finansami.

“Wiele osób miało trudności z wykorzystaniem różnych protokołów DeFi, ponieważ nie są one całkiem przyjazne dla użytkownika. Dla wielu osób przestrzeń kryptowalutowa może być bardzo przytłaczająca” – mówi Anderson.

W związku z tymi wyzwaniami RioDeFi pracuje nad tym, aby wyeliminować zamieszanie związane z zakładaniem portfela i handlem kryptowalutami.

“Więc chcieliśmy dostarczyć tutaj rozwiązanie. Dla prawdziwego portfela, mamy funkcję logowania OAuth, która wkrótce pojawi się online i pozwoli ludziom korzystać z ich kont Gmail, Facebook, Reddit i innych mediów społecznościowych. Zasadniczo, będą mogli stworzyć portfel i zarządzać swoimi kluczami prywatnymi w sposób zdecentralizowany. Ale będą to robić używając znanych sobie kont, aby nie musieli tworzyć kopii zapasowej tego wyrażenia, którego nie są do końca pewni i nie wiedzą, jak to zrobić” – wyjaśnia.

“Interoperacyjność to przyszłość blockchain”

Oprócz ułatwienia łączenia się z przestrzenią DeFi, Anderson i jego zespół dążą do stworzenia lepszej interoperacyjności. Uważają to za klucz do rosnącego wykorzystania blockchain i DeFi w przyszłości.

Tradycyjne blockchainy były bardzo odizolowane, więc Bitcoin może wchodzić w interakcje tylko z Bitcoinem, Ethereum może wchodzić w interakcje z Ethereum, a następnie z każdym z tokenów opartych na Ethereum, czyli ERC-20. Jednak jeśli chcesz, aby Ethereum komunikowało się z Cardano lub Polkadot lub czymś jeszcze innym, to nic takiego się obecnie nie dzieje.

“Więc faktycznie zbudowaliśmy RioChain wewnątrz ekosystemu Polkadot. Jest to rama dla interoperacyjności blockchain. Zatem w miarę rozwoju tego ekosystemu, pozwala on blockchainom rozmawiać ze sobą i dzielić się wiadomościami i aktywami w ramach powiązanych blockchainów.”

Budowanie mostu z C-DeFi

To zabawne, ponieważ Binance stworzył swój smart chain. Nazywają go C-DeFi, czyli scentralizowany DeFi. Jest to swego rodzaju oksymoron. Zarazem jednak rozumiem, dlaczego to zrobili, co rozwijają i jakie są korzyści z tego rodzaju systemu.

Dla Andersona, owo “C-DeFi” oferuje możliwość połączenia światów tradycyjnych finansów i DeFi w najbardziej bezpośredni sposób. Dzięki temu połączonemu podejściu, widzi on w swojej platformie szansę zarówno dla nowicjuszy, jak i zagorzałych zwolenników DeFi.

“Bardzo są ważne takie rzeczy, jak opcje odzyskiwania konta. Jak zamierzasz przyciągnąć nowych ludzi do świata krypto, jeśli dowiadują się, że gdy stracą swoje hasło, to wszystkie ich fundusze znikną? Dla niektórych ludzi jest to w porządku i szukają takiego rozwiązania, ponieważ chcą być swoim własnym bankiem. Jednak dla innych to trochę za dużo, więc chcemy mieć obie opcje dla różnych typów użytkowników” – mówi Anderson.

NFT na DeFi

Obok DeFi, NFT jest jednym z największych kryptowalutowych haseł tego roku. Zdaniem Andersona, tokeny te oferują użyteczność tak dla kolekcjonerów, jak i dla aktywów finansowych.

Nowy projekt zbudowany na platformie RioDeFi zawiera w sobie to połączenie. Ma on na celu zapewnienie platformy NFT dla właścicieli dóbr luksusowych.

“Nie ogłosiliśmy jeszcze tego projektu, ale jest on w naszym inkubatorze. Koncentrujemy się w nim na dobrach luksusowych. Więc to może być wszystko, od torby Chanel, przez zegarka Rolex, aż nawet po klasyczny samochód czy sztabki złota” – twierdzi nasz rozmówca.

Platforma umożliwia właścicielom pochwalenie się swoimi luksusowymi przedmiotami poprzez weryfikację własności. Ponadto, oferuje również sposób na przekształcenie tych dóbr w pieniądze.

“Możesz więc wziąć te luksusowe aktywa, umieścić je w depozycie, wybić na ich podstawie NFT, a następnie zamiast zaciągać pożyczkę w lombardzie. Jednak zamiast pożyczki udzielanej przez ten konkretny lombard z jego powiązaniami bankowymi, pożyczka zostaje ci ona udzielona przez zdecentralizowaną pulę dostawców płynności, którzy chcą od niej odsetek” – wyjaśnia.

Jeśli pożyczka nie zostanie spłacona, ktoś może pójść i zażądać Rolexa, zwrotu od jednego z pożyczkodawców, lub może przejść do aukcji likwidacyjnej, gdzie towar będzie sprzedany w gotówce lub stablecoinach. Wtedy może to być globalna pula pieniędzy, która może wspierać tego rodzaju sytuacje.

Praktyczne wykorzystanie NFT

Wartość NFT poprzez przypadki ich użycia jest jasna dla Andersona. Przestrzeń dla wzrostu i możliwości poza obecnym hype’em jest ogromna.

Dla niego istnieją obszary, w których NFT naprawdę pokażą swoją siłę i użyteczność. Należą do nich nieruchomości, suwerenne ID i ekspansja w aktywach finansowych.

Myślę, że w przyszłości będzie więcej tego rodzaju suwerennych ID, w których różne firmy będą udzielać autoryzacji lub organy rządowe będą autoryzować pewne informacje o mojej tożsamości. Następnie mam możliwość podzielenia się tym lub nie z daną korporacją lub organem rządowym.

“Z czasem coraz więcej ludzi otrzymuje te suwerenne ID, którymi będą zarządzać. Mogą powiązać to z, powiedzmy, instytucją finansową lub bankiem, który zarządza ich pożyczką na ich akt własności. W ten sposób wszystkie te rzeczy, które teraz są przechowywane fizycznie, a także cyfrowo, mogą być przechowywane cyfrowo, ale w ramach NFT. To znów umożliwi w przyszłości, na przykład, łatwiejsze zdecentralizowane pożyczki” – mówi CEO RioDeFi.

Ostatecznie Anderson postrzega NFT jako sposób na przechowywanie własności w świecie, który staje się coraz bardziej zdigitalizowany.

Nieruchomości jako przyszłe zastosowanie

Jeśli chodzi o nieruchomości, to NFT już powoli pokazują swoje przypadki użycia. Ostatnio założyciel Tech Crunch, Michael Arrington, sprzedał swoje mieszkanie na Ukrainie za pomocą NFT.

Dla Andersona, możliwość przekształcenia aktów własności w NFT otwiera cały świat możliwości.

“Obecnie akty własności są przechowywane w lokalnych urzędach i różnych biurach, w zależności od tego, w którym miejscu świata się znajdujesz. Aktywa te mogą być przechowywane na przykład jako NFT, czyli pliki. Ich cyfrowe wersje mogą być przechowywane na IPFS lub scentralizowanych serwerach, lub też na mieszanych serwerach. W ten sposób jesteś zabezpieczony i posiadasz kopię zapasową. Masz ten akt notarialny, dostępny jako NFT, i ktokolwiek posiada akt notarialny, posiada zasadniczo tę własność. W przyszłości możesz mieć prawo do przechowywania nieruchomości w banku” – mówi.

Dla tych, którzy nie chcą wiązać się z bankiem, NFT mogą umożliwić refinansowanie przez wspólnotę.

“Społeczność mogłaby na przykład pożyczyć uzyskane pieniądze na wyższe oprocentowanie niż to, które mogłaby uzyskać na innych aktywach. Jest to rzecz o stosunkowo niskim ryzyku, potencjalnie, ponieważ twoja ocena kredytowa może być powiązana z twoim ID. Akt notarialny znajduje się na tym NFT i wszystko to można śledzić na blockchainie. Wszystko może być zweryfikowane” – mówi.

A następnie, pożyczka może nastąpić automatycznie. Jeśli jednak przegapię moją płatność wtedy tracę mój akt, prawo, nieruchomość, lub sprawia trafia do standardowego procesu, który może zlikwidować nieruchomość zgodnie z obowiązującym prawem.”

Anderson przyznaje, że tego rodzaju aplikacje są nadal pieśnią przyszłości, ale widzi potencjał dla ich wykorzystania.

“Potrzebujemy skutecznych rozwiązań w zakresie skalowania”

Jednak dla Andersona, mainstream i adopcja wymagają lepszych rozwiązań w zakresie skalowania dla DeFi, NFT i blockchain.

Myślę, że z tymi NFTs i podobnymi rzeczami najważniejsze jest, aby były one wydajne.

“Opłaty za gaz są często dość wysokie. Powoduje to wysoką zmienność w opłatach transakcyjnych. Cóż, czasami jest tak, że sieć jest bardzo przeciążona. Rzeczy mogą utknąć. Na przykałd transfery ETF, które zawodzą lub nie przechodzą, ponieważ ktoś ustawił gaz zbyt nisko, gdyż sekundę temu był ceny były niskie. Potem szybko urosły i to może powodować duże tarcie przy kupowaniu NFT” – wyjaśnia.

Dla Andersona, istnieje wiele łańcuchów w ofercie, co może powodować zamieszanie. RioChain stara się połączyć wszystkie z nich, oferując jednocześnie własne rozwiązania.

Potrzebujemy skutecznych rozwiązań w zakresie skalowania.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Po pracy w dziennikarstwie informacyjnym i lifestylowym, Leila zdecydowała się przenieść swoje zainteresowania w kierunku kryptowalut i blockchain. Obecnie prowadzi dział felietonów i opinii w BeinCrypto, co doskonale pasuje do jej entuzjazmu względem społecznego i politycznego wpływu kryptowalut.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz