Nowy kamień milowy wzrostu użytkowników MetaMask wzmocniony przez DeFi i NFT

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • MetaMask odnotował pięciokrotny wzrost w ciągu sześciu miesięcy.

  • Liczba użytkowników rośnie w Azji, Afryce i Ameryce Południowej.

  • DeFi i NFT są głównymi czynnikami napędowymi.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Portfel kryptograficzny MetaMask nadal rośnie w niespotykanym dotąd tempie, informując o ostatnim kamieniu milowym w miesięcznej aktywności użytkowników i transakcji.

Sponsorowane

Sponsorowane

W raporcie z 27 kwietnia ConsenSys, firmy zajmującej się rozwiązaniami oprogramowania Ethereum, która opracowuje MetaMask, ujawniono, że portfel urósł pięciokrotnie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

W październiku 2020 roku MetaMask po raz pierwszy przekroczył milion aktywnych użytkowników miesięcznie w rozszerzeniu do przeglądarki i aplikacji mobilnej, jak donosi BeInCrypto.

Sponsorowane

Sponsorowane

Mniej więcej sześć miesięcy później odnotował błyskawiczny wzrost, a liczba aktywnych użytkowników miesięcznie przekracza obecnie pięć milionów. W raporcie dodano, że duża liczba korzysta z wbudowanej funkcji wymiany tokenów portfela, która w ciągu ostatnich sześciu miesięcy odnotowała ponad 2 miliardy dolarów skumulowanego wolumenu transakcji.

Adopcja globalnego południa

ConsenSys przypisuje dużą część tej nowej adopcji coraz większej liczbie osób korzystających z kryptowalut z globalnego południa. Globalne południe to terminologia opisująca wschodzące gospodarki w Azji, Afryce i Ameryce Południowej.

Indie i Indonezja znajdują się w pierwszej piątce krajów pod względem adopcji urządzeń mobilnych MetaMask, podczas gdy Wietnam i Nigeria znajdują się w pierwszej dziesiątce.

Dodał, że średni odsetek osób, które nie mają dostępu do konta bankowego w Ameryce Południowej, wynosi 54%.

Duża część populacji globalnego południa nie ma zaufania do swoich rządów i systemów bankowych. Obecność państw autokratycznych i poważna dewaluacja walut spowodowały, że ludzie odeszli od banków i zaczęli zajmować się kryptowalutami.

Chociaż wiele osób nie jest w stanie uzyskać dostępu do kont bankowych, nawet te, które to robią, mogą mieć większe zaufanie do korzystania z MetaMask niż banków. Wiele osób w tych krajach nie ufa swoim rządom i dlatego chętnie szuka alternatyw.

Pomimo ogromnego wzrostu, MetaMask był krytykowany za to, że jest magnesem dla ataków phishingowych na jej użytkowników.

MetaMask cieszy się szaleństwem DeFi i NFT

Raport przypisuje również wzrost zainteresowania DeFi i wzrostowi liczby użytkowników obracających niewymienialnymi tokenami (NFT). MetaMask zauważył, że niedawne szaleństwo głównego nurtu wokół niewymienialnych tokenów (NFT) przyciągnęło większą publiczność do ekosystemu Ethereum.

W rzeczywistości dostęp do NFT jest obecnie drugim najpopularniejszym przypadkiem użycia MetaMask, tylko za swapami.

Większość respondentów raportu wydawała się bardziej zainteresowana przesłanką tokena MetaMask i potencjalnym airdopem. Nie było jednak o tym oficjalnie wzmianki.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Martin pisze o cyberbezpieczeństwie i informatyce od dwóch dekad. Ma wcześniejsze doświadczenie w tradingu oraz aktywnie zajmuje się branżą blockchain i kryptowalut od 2017 roku.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz