Ponad 43 000 BTC opuszcza giełdy w największym dziennym spadku od 2017 roku

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • W czwartek odnotowano więcej Bitcoinów opuszczających giełdy w trakcie jednego dnia niż w jakimkolwiek innym 24-godzinnym okresie od 2017 roku.

  • Hodlerzy wypłacili około 43 000 BTC w ciągu zaledwie 24 godzin.

  • Prawdopodobną przyczyną wypłat są proponowane przepisy USA, które próbują ograniczyć portfele hostowane samodzielnie.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Posiadacze ponad 43 000 BTC wycofali swoje kryptowaluty z giełd w dniu 10 grudnia. Spadek ten oznacza największy odpływ Bitcoinów z giełdy od dnia 24 sierpnia 2017 r.

Wypłaty Bitcoinów z giełd może wskazywać, że coraz większa liczba inwestorów planuje długoterminowe utrzymanie aktywów. Może to jednak odnosić się również do niedawnych plotek na temat regulacji dochodzących ze Stanów Zjednoczonych.

Salda Bitcoin na giełdach spadają

W czwartek odnotowano więcej Bitcoinów opuszczających giełdy niż w jakimkolwiek innym 24-godzinnym okresie od 2017 roku. Ponad 43 000 BTC (około 766 milionów USD po dzisiejszych cenach) opuściło platformy handlowe. Jako procent całkowitej ilość BTC na giełdach spadek wyniósł około 1,81%.

Jeśli chodzi o salda giełdowe, to wczoraj wycofano więcej Bitcoinów niż jakiegokolwiek innego dnia od sierpnia 2017 r. W tamtym czasie użytkownicy giełdy wycofali około 50 000 BTC (wtedy o wartości około 135 mln USD) w ciągu jednego dnia.

Dane cytowane przez Arcane Research pochodzą z Glassnode:

Źródło: Twitter

Poprzedni exodus giełdowy poprzedził podział na blockchainie na Bitcoin i Bitcoin Cash. Podczas takich spornych hard forków każdy adres w sieci otrzymuje nowe monety powstałe w wyniku podziału.

W obliczu widma hard forka i niepewności wielu giełd, czy w takiej sytuacji miałyby przyznać użytkownikom nowo utworzone monety, wielu zdecydowało się na wypłacenie swoich BTC do samodzielnie hostowanych portfeli.

Jednak tym razem nie spodziewamy się nadchodzącego hard forka w sieci Bitcoin. Wskazuje to na zupełnie inny motyw masowych wypłat.

Przejście do silniejszych rąk czy do podziemia?

Kilka różnych motywów może napędzać wzrost wypłat BTC w czwartek. Chociaż nie ma nadchodzącego hard forka, to niedawny spadek cen mógł spowodować, że krótkoterminowi i bardziej przypadkowi spekulanci sprzedawali swoje Bitcoiny bardziej zaangażowanym hodlerom. Wydaje się to prawdopodobne, zwłaszcza biorąc pod uwagę niedawne wzrosty w branży.

Inna interpretacja może być taka, że coraz więcej inwestorów chce zbadać pasywny potencjał generowania dochodu przez DeFi. Projekty takie jak Wrapped Bitcoin (WBTC) pozwalają na reprezentowanie BTC jako tokenów na Ethereum do interakcji z protokołami DeFi.

Jednak BTC on Ethereum, strona internetowa śledząca liczbę tokenów ERC-20 reprezentujących BTC, nie wykazuje nagłego wzrostu liczby WBTC ani podobnych projektów. W rzeczywistości liczba tokenów BTC na Ethereum spada od szczytu z połowy listopada.

Bardziej prawdopodobne wyjaśnienie dotyczy zapowiadanych przepisów dotyczących kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Jak niedawno poinformował BeInCrypto, czwartkowe wypłaty wynikają z eskalacji obaw związanych z proponowanymi przepisami, które wymagałyby od giełd egzekwowania kontroli „poznaj swojego klienta” (KYC) na użytkownikach próbujących robić wypłaty na samodzielnie hostowane portfele.

Czołowi przedstawiciele branży, w tym Brian Armstrong z Coinbase, odrzucili ten pomysł, argumentując, że taka polityka osłabiłaby innowacyjny potencjał kryptowalut. Podobnie w dniu 9 grudnia członkowie Kongresu wystosowali pismo do Sekretarza Skarbu USA, Stevena Mnuchina, wyrażając własne zastrzeżenia co do proponowanych regulacji.

W obliczu rosnących obaw wydaje się wysoce prawdopodobne, że wielu użytkowników, którzy trzymają swoje Bitcoiny na giełdach, wypłaca swoje pieniądze, zanim faktycznie pojawią się jakiekolwiek zmiany regulacyjne.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

A former professional gambler, Rick first found Bitcoin in 2013 whilst researching alternative payment methods to use at online casinos. Having concluded that the root of most of the world’s evils stem from a toxic financial system during his time reading International Politics at university, the disruptive potential of a decentralised, borderless asset was immediately clear. After transitioning to writing full-time in 2016, Rick was able to put his passion for Bitcoin to work for him professionally. He has since written for a number of digital asset publications in a variety of capacities.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now