Czy Reddit może zrewolucjonizować przemysł kryptowalut? Minęło zaledwie kilka dni od ogłoszenia nowych “punktów społeczności”, a na platformie zarejestrowano już ponad 10 tysięcy portfeli kryptowalutowych.

Przed kilkoma dniami na łamach BeInCrypto informowaliśmy o punktach społeczności, które są właśnie testowane. Miałyby to być nagrody kryptowalutowe za aktywność na forum.

Zainteresowanie użytkowników kryptowalutami

Na razie tokeny oparte o standard ERC-20 są w fazie testów i tylko nieliczne grono użytkowników Reddita może sprawdzać możliwości i potencjał nowej kryptowaluty. Jak się jednak okazuje, platforma szybko wzbudziła zainteresowanie innych Redditowców.

Jak podaje Etherscan, liczba użytkowników Reddita z nowymi krypto portfelami przekroczyła już 10 tysięcy.

Źródło: Twitter

Dotychczas słyszeliśmy głównie o tokenach moons (księżyce), a tylko w kuluarach mówiono o tokenach dla graczy Fortnite’a nazwanymi bricks (cegły). Co jednak ciekawe, to właśnie społeczność zrzeszona wokół popularnej gry zdominowała statystykę nowych portfeli.

W chwili pisania istnieje już 10 673 portfeli dla tokenów Reddita, z tego 8 613 należy do graczy i fanów Fortnite’a, a 2 065 do “księżycowych fanów”.

Nowa fala adopcji krypto

Moons i bricks to tokeny ERC-20, które zostały stworzone do użycia na platformie Ethereum dla ponad 2 milionów użytkowników społeczności Reddita. Mają one być przyznawane za zakupy i za punkty reputacji (punty reputacji zbiera się poprzez głosowanie innych użytkowników na posty użytkownika).

Aktualnie tokeny nie mają jeszcze żadnej wartości, ale pod koniec lata ma zadebiutować mainnet i wtedy ma zostać wprowadzone zarabianie na kryptowalutach.

Reddit to platforma z niemal pół miliardem aktywnych użytkowników na całym świecie. Choć w Polsce platforma często przegrywa z Wykopem, jej popularność ciągle rośnie, a tematyka kryptowalutowa jest bardzo popularna pośród użytkowników Reddita.

Wprowadzenie nowych tokenów może pomóc w adopcji kryptowalut i podnieść znaczenie blockchaina Ethereum. Są jednak sceptycy, którzy przewidują przede wszystkim wzrost kosztów transferów Etherów, co poniekąd już miało miejsce w ciągu ostatniego miesiąca.