Według doniesień rząd Korei Południowej bada fundusz badawczo-rozwojowy o wartości 400 milionów dolarów, który ma pobudzić rozwijającą się gospodarkę cyfrową i dotrzymać kroku rosnącej dominacji Chin w tym sektorze.

Według ZDNet Korea, Ministerstwo Nauki i Technologii pod koniec miesiąca zdecyduje, czy posunąć się naprzód z planowanym funduszem badawczo-rozwojowym blockchaina o wartości 480 miliardów KRW (~ 400 milionów dolarów).

Zalecenia z badania wykonalności „Rozwoju Technologii Blockchain dla Gospodarki Opartej na Danych” są spodziewane pod koniec maja. Po zatwierdzeniu fundusz o wartości 400 milionów dolarów zostanie wydany w ciągu pięciu lat, począwszy od 2021 r.

Planowany fundusz badawczo-rozwojowy jest częścią szerszego planu rewitalizacji gospodarki opartej na danych w Korei Południowej. Władze w kraju podobno uważają blockchain za podstawową warstwę powstającej gospodarki cyfrowej.

Dlatego Korea Południowa chce zainwestować fundusze w zwiększenie swoich możliwości technologii blockchain. Biorąc pod uwagę przyspieszone wysiłki Chin w zakresie adopcji, rząd podobno chce, aby krajowa przestrzeń blockchaina nadążyła za wysiłkami Pekinu.

Dla komentatorów, takich jak Yong-beom Park z Dankook University, udział rządu jest niezbędny dla rozwoju blockchaina w Korei Południowej. W październiku 2019 roku BeInCrypto poinformowało, że ICON może skorzystać z Korei Południowej po tym, jak Chiny prowadzą w agresywnej adopcji blockchaina”. Rzeczywiście, rozwijająca się gospodarka cyfrowa w Korei Południowej w ostatnich latach napotkała kilka przeszkód, co wynika z bardziej rygorystycznej polityki rządu.

Tweetując o informacjach, Min Kim, założyciel ICON (ICX) – największego coina Korei Południowej – wyraził nadzieję, że projekt pojawi się w planach rządu.

Autor: Osato Avan-Nomayo