Polska krypto społeczność wspiera charytatywnie Rycerza Mikołaja

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Polskie środowisko kryptowalut walczy o chorego na SMA Rycerza Mikołaja.

  • Trwa zbiórka na terapię genową za 9 mln PLN – uzbierano już 54% kwoty.

  • W akcję zaangażowali się m.in. Daniel Borowicki, Patryk Kempiński, Mike Satoshi i wielu innych członków Krypto-Narodu.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Krypto społeczność w Polsce postanowiła pomóc bardzo choremu dwulatkowi. Rycerz Mikołaj potrzebuje 9 mln PLN na leczenie za pomocą terapii genowej. Dzięki zaangażowaniu coraz większej liczby osób i wytworzeniu efektu sieciowego, pomoc staje się coraz bardziej realna. Polscy entuzjaści kryptowalut dokładają swoją cegiełkę.

Terapia genowa Rycerza Mikołaja

Rycerz Mikołaj, a właściwie dwuletni Mikołaj Karelus, cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA, Spinal Muscular Atrophy). Najlepszą znaną metodą leczenia jego choroby jest terapia genowa, która opiera się na jednym z najdroższych leków świata. Koszt jego podania to ponad 9 mln PLN. Taka jest też kwota docelowa trwającej zbiórki.

Rycerz Mikołaj to pogodne dziecko, które na co dzień musi walczyć z niedogodnościami własnego ciała. Przez swoją postępującą chorobę nie może chodzić, biegać, cieszyć się życiem. Musi nosić gorset i nieustannie korzystać z rehabilitacji ruchowej, aby mieć w miarę normalne życie.

Mikołaj Karelus – Rycerz Mikołaj / Źródło: siepomaga.pl

Rodzice Mikołaja, opisują, jak ich długo wyczekiwane dziecko zmagało się z nabywaniem wszelkich, nowych umiejętności motorycznych, a jednocześnie doskonale rozwijało się poznawczo i emocjonalnie. Przyczyną okazała się rzadka i groźna choroba: SMA typu 2. Nieleczona, doprowadzi do pewnego kalectwa, a w dalszej kolejności śmierci przez zanik czynności motorycznych i fizjologicznych.

Rycerz Mikołaj z rodzicami / Źródło: siepomaga.pl

Więcej informacji o Rycerzu Mikołaju można zdobyć odwiedzając dedykowany mu profil na Facebook.

Wsparcie od polskiej krypto społeczności

Polskie środowisko kryptowalut włączyło się w pomoc Mikołajowi. Inicjatywa rozpoczęła się od kanału AciBiosMining i Daniela Borowickiego, który jest znanym w polskim środowisku górnikiem krypto.

Już w najbliższą środę, 3 marca polscy górnicy będą kopać dla Rycerza Mikołaja przez 24 godziny i przelewać środki na dedykowane adresy. Następnie dzięki pomocy krypto kantoru Patryka Kempińskiego z Krypto Raportu bezprowizyjnie zamienią wszystkie zebrane kryptowaluty i wpłacą je na konto zbiórki.

Kopanie kryptowalut nie jest jedyną formą wparcia inicjatywy. Naturalnie, można też pomóc dokonując własnej, bezpośredniej wpłaty dla Rycerza Mikołaja. Dostępne są wpłaty w trzech kryptowalutach: ETH, BTC i LTC. Oto adresy:

ETH – 0x439597DF81bcb3E27782649AE7a2320117c37846
BTC – 18eucUJaKYjQX4xGW28m2Jz5pyBsQmD7oB
LTC – MQVJDNPfTyhbwC3BVMLtmC2An955QkgSyX

Efekt sieciowy może uratować malucha

Aktualnie zbiórka na portalu SiePomaga.pl przybiera na sile i nazbierane już zostało ponad 5 mln złotych od 126 978 osób. Stanowi to około 54,5% kwoty potrzebnej na leczenie. W ramach tego istnieje dodatkowa skarbonka Krypto-Narodu i przyjaciół, w której zebrane jest już blisko 30 tyś. PLN od 510 kryptowalutowych entuzjastów z dobrym sercem.

Co więcej, uruchomione zostały licytacje dla Rycerza Mikołaja, gdzie ludzie dobrej woli sprzedają najróżniejsze przedmioty, a środki przekazują na wspólne konto. W akcję zaangażował się również Mike Satoshi, który opisuje wszystkie możliwe kanały pomocy w swoim najnowszym materiale.

Sposobów pomagania dla czytelników BeInCrypto jest bardzo wiele. Nawet, jeżeli ktoś nie może wesprzeć akcji drobną kwotą, to zawsze może udostępnić, polubić, skomentować materiały dostępne na Facebook i YouTube. W ten sposób uczyni akcję widoczną dla swoich znajomych. Jeżeli uda się wywołać tzw. efekt sieciowy, to zdrowie i życie Mikołaja zostanie ocalone.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now