Polkadot (DOT) wyprzedza XRP i zajmuje 4. miejsce w rankingu

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Polkadot (DOT) przesunęła się o pozycję w górę, wyprzedzając Ripple (XRP).

  • XRP stoi w obliczu pozwu amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

  • Taki rozwój sytuacji w żaden sposób nie jest korzystny dla Ripple.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Rynek kryptowalut ponownie doznaje tasowania. Tym razem ranking uległ reorganizacji, ponieważ Polkadot (DOT) przesunęła się o pozycję w górę, wyprzedzając Ripple (XRP). Dziesięć największych kryptowalut (wg kapitalizacji) zawsze było dobrym punktem odniesienia, jeśli chodzi o ruchy rynkowe.

Polkadot na 4. miejscu

Ostatnie kilka dni były ogromnym wyzwaniem dla XRP. Kryptowaluta walczy z negatywnymi skutkami pozwu, przed którym stoi jej twórca, firma Ripple. Szybkie spojrzenie na ranking Coingecko pokazuje, że z XRP wypływają miliardy dolarów. Na czwartym miejscu, które dotychczas było zajmowane przez monetę Ripple (i chwilowo przez Litecoina), teraz plasuje się młody, ambitny projekt – Polkadot.

Ranking największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej źródło: Coingecko

Aktualny market cap DOT to 15,6 mld dolarów, a XRP – 13 mld USD. Tym samym Polkadot staje się czwartą największą kryptowalutą wg kapitalizacji rynkowej. Tuż przed DOT znajdują się jeszcze Tether (3. miejsce – 24 mld dolarów), Ethereum (drugie miejsce – 140 mld USD) i Bitcoin (pierwsze miejsce – 692 mld USD).

Walka XRP

Ripple od kilku lat próbował zatwierdzić XRP jako kryptowalutę. Niektórzy jednak uważają, że ten rodzimy token firmy jest papierem wartościowym. Niedawno Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła pozew przeciwko firmie i jej kierownictwu. Według SEC, spółka przeprowadziła niezarejestrowaną sprzedaż papierów wartościowych o wartości 1,3 mld USD. Komisja oskarżyła nie tylko samą spółkę, ale także jej dyrektora generalnego – Brada Garlinghouse’a oraz współzałożyciela i prezesa wykonawczego Chrisa Larsena.

Pozew miał bardzo negatywne skutki dla natywnego tokena Ripple’a. Wiele giełd i instytucji zaczęło wycofywać wsparcie na swoich platformach, a największa kryptowalutowa firma inwestycyjna Grayscale, pozbyła się wszystkich tokenów. Wśród giełd, które usunęły możliwość handlu XRP znaleźli się tacy giganci jak Bitstamp, Coinbase, OKCoin, Binance US, czy Kraken.

Taki rozwój sytuacji w żaden sposób nie jest korzystny dla XRP i może mieć trwały wpływ na pozycję rynkową tokena. Jeśli XRP zostanie uznane za papier wartościowy, przestanie istnieć jako kryptowaluta. To ostatecznie może doprowadzić do zakończenia passy jako jeden z najpopularniejszych cyfrowych tokenów.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!