Po słynnej aferze Hive radzi sobie lepiej niż Steem

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Hive po hard forku radzi sobie lepiej od Steemit

  • Największe giełdy krypto na świecie już listują Hive.

  • Kapitalizacja rynkowa Hive jest 2 razy większa niż Steem.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Hive czyli kryptowaluta, która “zforkowała się” od Steema (STEEM) w wyniku nieporozumień dotyczących zaangażowania prezesa Tron – Justina Suna w projekt – całkiem nieźle sobie radzi. 

Wśród zarzutów o wrogie przejęcie, zyskuje coraz większe poparcie ze strony głównych giełd kryptograficznych. W rankingu, który możemy znaleźć na CoinMarketCap według kapitalizacji rynkowej cena Hive wzrosła w pewnym momencie do prawie dolara i osiągnęła ponad 500% wzrostu wartości w tydzień. 

Na łamach BeInCrypto opisywaliśmy już w jaki sposób Justin Sun znany jako CEO projektu TRON zakupił udziały w firmie Steemit Inc., a następnie próbował “przejąć” blockchain STEEM. Było to możliwe, ponieważ wraz z Steemit Inc. Sun zdobył prawie 70 milionów tokenów STEEM – prawie 20 % całej podaży coina. W samym przejęciu nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie zaangażowanie giełd, (oraz środków kilentów tychże) które miały umożliwić przejęcie. Wybuchła wrzawa na twitterze, a giełdy takie jak Binance czy Huobi zrezygnowały z poparcia Justina Sun.

Rozłam w rodzinie 

Do przejęcia ostatecznie nie doszło, a giełdy wycofały się z pomocy dla Suna. Mimo wszystko społeczność Steem zdecydowała się na hard forka, ponieważ Sun posiadał wystarczająco dużą ilość głosów, aby blokować większe zmiany w sieci. W jego wyniku forka powstała kryptowaluta Hive, która według Coin Market Cap, ma teraz większą kapitalizację rynkową niż Steem! 

Binance i inni wspierają Hive

W oświadczeniu wydanym wczoraj 27 kwietnia największa giełda kryptowaluta na świecie, Binance, ogłosiła zalisotwanie Hiva na swojej platformie. Zgodnie z postem na blogu, Binance ma oferować wsparcie dla trzech par HIVE – HIVE / BTC, HIVE / BNB i HIVE / USDT.

Binance ujawnił również, że wpłaty i wypłaty uli rozpocznie się w środę (29 kwietnia 2020 r.). Ogłoszenie Binance jest tylko jedną z listy giełd kryptowalut, gdzie będzie można handlować Hive w kolejnych tygodniach. 

Inne największe platformy, takie jak Bittrex, Probit i Huobi Global, również będą wprowadzać możliwość handlu na Hive. W poniedziałek Huobi zaczął także zezwalać na wypłaty dla Hive, pomimo że ogłoszenie listingu kryptowaluty było zapowiedziane dopiero w marcu. 

Wzrost cen Hive spowodował zmianę jej kapitalizacji rynkowej do 136 602 632 USD – to prawie dwa razy więcej niż kapitalizacja rynkowa Steem. Mimo, iż Hive w ciągu ostatnich 24 godzin stracił 41% na wartości, wciąż jest 41 największą kryptowalutą na świecie! 

 

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Michał posiada wykształcenie prawno-ekonomiczne. Od początku kariery zawodowej związany z technologią Blockchain. Swoje doświadczenie zdobył współpracując z kilkoma europejskimi startupami kryptowalutowymi.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now