Po opóźnieniach Mt. Gox przedstawia plan naprawczy dla 150 000 BTC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Wczoraj został przestawiony plan naprawczy giełdy Mt. Gox.

  • 150 000 BTC ma trafić w ręce użytkowników, którzy płacili ok. 850 USD za sztukę.

  • Komentatorzy przestrzegają przed możliwością pogłębionej korekty na rynku krypto.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Po kilku kolejnych opóźnieniach fundusz powierniczy Mt. Gox złożył wczoraj projekt planu naprawczego i zwrotu środków dla użytkowników. Chociaż szczegóły nie są jeszcze znane, to użytkownicy nieistniejącej już giełdy, którzy padli ofiarą głośnego hacku w 2014 r., są coraz bliżej otrzymania zwrotu swoich środków.

Komentatorzy spodziewają się nagłego wypuszczenia na rynek 150 000 Bitcoinów, które może doprowadzić do pogłębionej korekty i zmiany nastrojów. Z drugiej strony niektórzy doszukują się ostatniej okazji na tańszego BTC przed przekroczeniem 20 000 USD.

Plan naprawczy Mt. Gox

Fundusz powierniczy nieistniejącej już giełdy Mt. Gox w końcu złożył projekt planu naprawczego. Sąd Okręgowy w Tokio i egzaminator przeanalizują teraz ów wniosek, a następnie wskażą następne kroki postępowania. Jak informowało BeInCrypto wcześniejsza data przedstawienia planu była ustalona najpierw na 30 marca, później na 15 października i dalej przełożona na 15 grudnia. Było to już zatem drugie opóźnienie w 2020 roku.

Oświadczenie funduszu powierniczego Mt. Gox / Źródło: www.mtgox.com

We wczorajszym komunikacie zamieszczonym na stronie giełdy czytamy, że Nobuaki Kobayashi, prawnik wyznaczony do nadzorowania procesu zwrotu środków w postępowaniu cywilnym, złożył długo oczekiwany projekt planu naprawczego. Następne kroki należą do sądu i egzaminatora, którzy „zdecydują, czy kontynuować postępowanie naprawcze związane z projektem planu rehabilitacji”.

(Nie)sławny hack giełdy

Uruchomiona w lipcu 2010 roku giełda Mt. Gox z siedzibą w Japonii była niegdyś największym miejscem handlu kryptowalutami. Według ówczesnych szacunków odpowiadała za ponad 70% wszystkich transakcji BTC w szczytowym okresie swojego istnienia w latach 2012-2013.

Logotyp nieistniejącej giełdy Mt. Gox

Głośny hack giełdy z początku 2014 doprowadził najpierw do zawieszenia wszystkich transakcji, zamknięcia strony i usług wymiany krypto, a następnie do ogłoszenia upadłości i procesu likwidacji giełdy. Około 850 000 Bitcoinów należących do użytkowników i firmy zostało uznane za ukradzione lub zaginione.

Ówczesna wartość tych walut była wyceniana na 480 mln dolarów. Po aktualnych cenach byłoby to 4,5 mld dolarów. Do dziś wydarzenia te pozostają jednymi z najczarniejszych kart w historii kryptowalut.

Powrót 150 000 Bitcoinów

Według zapowiedzi użytkownicy Mt. Gox mają otrzymać istotną część z tej zaginionej lub skradzionej puli, bo aż 150 000 BTC. Ich dzisiejsza wartość to prawie 3 mld dolarów. Środki mają pochodzić ze starego portfela, na którym odnaleziono 200 000 BTC. Warto mieć na uwadze ich potencjalny wpływ na rynek.

Osoby, które lata temu zainwestowały swoje środki w Bitcoina, płacąc około 850 dolarów za sztukę, czekają już bardzo długo na ich zwrot. Można się spodziewać, że przynajmniej część z nich zechce sprzedać odzyskane kryptowaluty i odnotować pokaźny profit.

Gdyby tak się stało, to cały rynek kryptowalut mógłby gwałtownie stracić na wartości, a Bitcoin mógłby odnotować pogłębioną, krótkoterminową korektę. Użytkownicy krypto-Twittera przestrzegają przed tym i sugerują, aby uważnie śledzić newsy:

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now