Petycja do Białego Domu ws. Ripple

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Sytuacja XRP w ostatnim czasie nie jest zbyt ciekawa.

  • SEC uznał, że Ripple przeprowadziło sprzedaż papierów wartościowych.

  • Zwolennicy Ripple stworzyli petycje do Białego Domu ws. XRP.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Sytuacja firmy Ripple i jej kryptowaluty XRP nie wygląda najlepiej. W ostatnim czasie na łamach BeInCrypto Polska informowaliśmy o pozwie złożonym przeciwko Ripple Inc i jej założycielom przez SEC. Teraz w dniu, w którym kapitalizacja rynkowa wzrosła o 60 miliardów, a Bitcoin osiągnął ATH na poziomie 33 300 USD, XRP stracił aż 5%.

Zaraz po złożeniu pozwu wiele giełd zaczęło zawieszać handel XRP na swoich amerykańskich platformach. Wśród nich znaleźli się nawet tacy giganci jak Coinabase, OKCoin czy Binance US. Kilka dni później na horyzoncie pojawił się promyk nadziei. Nadeszły informacje z Japonii, z których jasno wynikało, że japońskie giełdy nie mają zamiaru wycofywać wsparcia dla tokena Ripple. Teraz grupa zwolenników XRP próbuje wymusić na Białym Domu uchylenie zarzutów stawianych przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Zwolennicy XRP składają petycję do Białego Domu

W sieci pojawiła się interesująca petycja zatytułowana “We the People ask the federal government to consider XRP, the virtual currency, a currency”. Zwolennicy zbierają podpisy, po to aby Biały Dom uchylił pozew SECu przeciwko Ripple. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd twierdzi, że Ripple Labs oferowało niezarejestrowaną sprzedaż papierów wartościowych. Na stronie petycji możemy przeczytać:

Zadaniem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd jest ochrona inwestorów. Złożyła ona jednak niepoważny pozew, twierdząc, że kryptowaluta XRP, która została już uznana za walutę przez FinCEN, jest papierem wartościowym. W wyniku tego działania rynek tej waluty, liczący 40 miliardów dolarów, gwałtownie się załamuje, ponieważ firmy walczą o utrzymanie zgodności z przepisami. Z rynku wypływają miliardy dolarów i, co najważniejsze, setki tysięcy zwykłych Amerykanów – tych właśnie Amerykanów, których SEC ma chronić – doznają nieodwracalnych szkód i strat.

Ostatecznym żądaniem społeczności XRP jest wtrzymanie pozwu SEC. Rząd Stanów Zjednoczonych już wcześniej wyraźnie wskazał, zgodnie z ustaleniami FinCEN, że XRP jest walutą.

Petycja została stworzona przez osobę używającą inicjałów J.W. w dniu 29 grudnia 2020 roku. Aby uzyskać odpowiedź z Białego Domu, podpisać ją musi 100 000 osób. Na ten moment udało się zebrać 14 900 podpisów.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now