NOWOŚĆ Peter Schiff: Żałuję, że nie kupiłem Bitcoina, gdy o nim usłyszałem

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Peter Schiff powiedział, że najbardziej żałuje, że nie kupił wcześnie Bitcoina.

  • Swojej wypowiedzi udzielił w wywiadzie dla Natalie Brunell.

  • Powiedział, że miał środki, aby zostać bitcoinowym miliarderem.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Znany i nierzadko wyśmiewany w przestrzeni kryptowalut Peter Schiff przyznał się do żalu z powodu braku decyzji o zakupie Bitcoina w przeszłości. Popularny krytyk BTC stwierdził, że mógłby dziś być jednym z bitcoinowych miliarderów.

Sponsorowane

Sponsorowane

Peter Schiff żałuje, że nie kupił Bitcoina

W nieopublikowanym jeszcze wywiadzie dla Natalie Brunell jeden z największych krytyków Bitcoina, Peter Schiff przyznał się, że żałuje, iż nie kupił Bitcoina, gdy się o nim dowiedział. Nieco ponad 1-minutowa wypowiedź Schiffa ukazała się dziś na Twitterze gospodyni Coin Stories Podcast. Jest to zapowiedź pełnego wywiadu na temat ekonomii, inflacji, złota i Bitcoina, który ukaże się jutro.

Brunell zadała pytanie o wskazanie „jednej najważniejszej rzeczy, której żałujesz, że nie zrobiłeś, gdy byłeś młodszy”. Na co Schiff bez większego zastanowienia odpowiedział:

Sponsorowane

Sponsorowane

Cóż, jest to wiele rzeczy. Jednak oczywiście żałuję, że nie kupiłem Bitcoina, gdy pierwszy raz o nim usłyszałem. To była duża pomyłka.

Redaktorka natychmiast wykrzyknęła: „I to jest numer 1. Niesamowite!”. Następnie jej rozmówca kontynuował:

Byłem zamożny w tamtym czasie i jestem zamożny teraz. Ale czy mogłem włożyć 100 000 USD w Bitcoina? Tak, mogłem! (…) Czy mogłem włożyć 1 mln USD. Tak, mogłem!

W trakcie tej wypowiedzi Schiff wyraźnie próbował uzasadniać swoją błędną decyzję i wskazywać, że w tamtym czasie inwestował swoje środki w inne aktywa, które nie przyniosły oczekiwanych zwrotów. Przez wypowiedź Schiffa przebija się wyraźne poczucie żalu, ale i pewna doza szczerej samokrytyki i dystansu.

Na koniec krótkiego fragmentu przyznaje, że ominęła go sposobność stania się jednym z bitcoinowych miliarderów:

Oczywiście mogłem być jednym z bitcoinowych miliarderów. Usłyszałem o nim wcześnie, miałem zasoby, aby go kupić i byłem liberalnym gościem na wolnym rynku z twardymi pieniędzmi. Gdybym mógł cofnąć się w czasie, byłaby to jedna rzecz, którą bym zrobił.

Najpopularniejszy krytyk Bitcoina

Społeczność kryptowalut od wielu lat śledzi wypowiedzi Petera Schiffa, który znany jest z bardzo krytycznego stanowiska względem Bitocina. Jego główną linią ataku jest zestawianie BTC ze złotem, o którym twierdzi, że przetrwało próbę czasu i stanowi prawdziwe zabezpieczenie przed inflacją i zmiennością na rynku.

Na początku roku agregator zaangażowania mediów społecznościowych LunarCRUSH umieścił Schiffa na drugim miejscu kryptowalutowych influencerów, tuż za Anthonym Pompliano. Głośna zrobiła się też jego dyskusja z Elonem Muskiem, który w odniesieniu do BTC i złota próbował wytłumaczyć Schiffowi, jaka jest istota pieniądza.

Czy najnowsza wypowiedź Schiffa może być sygnałem powolnej zmiany jego stanowiska? W marcu tego roku biznesman przyznał, że jego syn sprzedał posiadane przez siebie srebro i wszedł all-in w BTC. Może w tej historii ojciec pójdzie w ślady syna.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz