Peter Schiff: Mój syn jest all-in w Bitcoin

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Peter Schiff ogłosił na swoim Twitterze, że jego syn ma 100% portfela w Bitcoinie.

  • Aby dokonać zakupu na poziomie 43 000 USD sprzedał swoje srebro.

  • Trwające wzrosty BTC wywołują coraz większe FOMO.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Syn słynnego inwestora i znanego krytyka Bitcoina, Petera Schiffa, mówi, że jego portfel inwestycyjny składa się teraz w 100% z BTC, pomimo „niedźwiedziego” nastroju jego ojca.

Bitcoin ponad złoto

Syn legendarnego inwestora i znanego krytyka Bitcoina, Petera Schiffa, ujawnił, że sprzedał resztę swojego srebra, aby wejść all-in w BTC.

W tweecie z 10 marca Schiff powiedział, że jego syn o imieniu Spencer „kupił dołek”, ponieważ cena BTC spadła ostatnio poniżej 43 000 USD. Etatowy krytyk BTC oskarżył swojego syna o „wyprany mózg”, porównując go do innych „wrażliwych dzieciaków”, które mogą „hodlować do nieskończoności lub zbankrutować”.

Wiadomość może wydać się ironiczna dla członków społeczności krypto, którzy doskonale zdają sobie sprawę z pogardy seniora Schiffa dla tej przestrzeni.

Rzeczywiście, gdy główna kryptowaluta spadła z ostatniego rekordu wszech czasów na 58 640,77 USD, Schiff senior zauważył słabe wyniki Grayscale Bitcoin Trust.

Samozwańczy „złoty błąd” wskazywał na 10% spadek GBTC i ogólny 11% spadek wartości aktywów netto (NAV). Miało to sugerować, że inwestorzy mogli wycofywać się z BTC na rzecz złota.

Chociaż rynek może teraz zasadnie poddać w wątpliwość taką ocenę, biorąc pod uwagę silne odbicie topowej kryptowaluty. Rzeczywiście, w pisania tego tekstu cena BTC wynosi 57 616,11 USD, nieco poniżej 1000 USD od ATH.

Pranie mózgu czy przypływ rozsądku?

Podczas gdy Schiff senior sugeruje „wypranie mózgu” swojego syna jako jedyne logiczne uzasadnienie zakupu BTC, fakty wydają się przemawiać przeciwko niemu.

Wzrosła nie tylko wycena rynku kryptowalut, ale zastrzyk nowego kapitału płynie z tej samej klasy, do której należy Peter Schiff.

W zeszłym tygodniu ankieta przeprowadzona wśród klientów Goldman Sachs ujawniła, że 22% inwestorów uważa, że BTC osiągnie 100 000 USD do 2022 r. Decydując się, aby nie ignorować chętnie płacącej (i bogatej) klienteli, gigant z Wall Street postanowił ponownie otworzyć swoje stanowisko handlu kryptowalutami.

W związku z tym dział handlowy pozwoli klientom giganta inwestować w kryptowaluty i projekty oraz firmy z przestrzeni krypto. Decyzja ta jest następstwem podobnych posunięć JP Morgana i BNY Mellona. Ten ostatni, najstarszy bank w Ameryce, ogłosił w zeszłym miesiącu usługę przechowywania kryptowalut dla swoich klientów.

Dlatego to właśnie syn Schiffa może być osobą, która dostrzega powagę sytuacji w trakcie, gdy inwestorzy chętnie wchodzą na rynek krypto.

F.O.M.O.

Niemniej jednak istnieją obawy, że błyskawiczny wzrost Bitcoina wywołuje powszechne poczucie euforii. Gdy osoby postronne zaglądają na rynek, to natychmiast ogarnia ich przeczucie, że coś ich przegapi (FOMO).

W przestrzeni krypto wyrażenie „FOMO follow fall” określa sytuację, gdy późni uczestnicy walczą o swój kawałek tortu. Nieuchronnie prowadzi to do ogromnej zmienności, której rynek nie jest w stanie utrzymać w krótkim okresie, jak mówi Schiff senior.

Z drugiej strony, wielu członków społeczności (w tym Spencer Schiff) i głównego nurtu inwestorów myśli, że tym razem jest inaczej. Tylko czas pokaże, kto z nich ma rację.

Na razie wydaje się, że Bitcoin jest gotowy do kontynuowania podróży na księżyc.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Emmanuel zainteresował się przestrzenią kryptowalut w 2013 roku jako broker. Jest krypto-entuzjastą, przedsiębiorcą i inwestorem, który zbudował i prowadził kilka projektów i społeczności w branży. Jest prezesem i współzałożycielem Provence Intelligence, butikowej firmy konsultingowej zajmującej się kryptowalutami, której celem jest wypełnienie luki między kryptowalutami i przestrzenią DLT a tradycyjnym światem. Jego zainteresowania obejmują DeFi, nie-blockchainowe DLT i przestrzeń syntetycznych produktów pochodnych.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now